• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

İstenmeyen Tüyler Nohut Unu

  • 1 Star
    Loading...

Zaman zaman vücutta gereksiz yer ve zamanda çıkan istenmeyen tüyler görülebilir. Bunların bazıları belirli tedaviler sonrası, bazıları ilaçların yan etkisi ile bazıları ise doğuştan olabilir. İstenmeyen tüyler için elbette ki bir çok yönteminiz vardır fakat bunların ne kadarı doğru yöntem, kaç tanesi doğal ve zararsız yöntem iyi bir inceleme yapmak gerekir. Malum vücut gibi doğaüstü bir yapıyı kimyasal içerikli maddelerle bozmak istemeyiz. Önemli olan en doğalını, en zararsızını bulmaksa doğru yerdesiniz. Vücudunuzun herhangi bir yerinde çıkan kıllara rahatlıkla aşağıdaki tarifi uygulayabilir ve zamanla bu tüylerden kurtulabilirsiniz. Gerekli başlıca malzemeler ise aşağıdaki gibidir:
tuy-dokucu
Bir çay bardağı nohut unu
Bir yemek kaşığı içme suyu
İki yemek kaşığı doğal süt
Bu malzemeleri bir kasede karıştırıyoruz ve karışım kulak memesi kıvamına gelene kadar bu işleme devam ediyoruz. Bir çatal yardımıyla rahatlıkla karıştırabilirsiniz. Ardından bu tüy dökücü karışımı, tüylerin bulunduğu bölgelerin diplerine sürüyoruz ve en az yarım saat oralarda kalmasını sağlıyoruz. Bu sürede kıl dibini etkileyecek ve zayıflatmaya başlayacaktır. Karışımı bolca sürdükten sonra derinin ve tüy kökünün karışımı iyice yemesi için daireler çizerek o bölgeye masaj yapıyoruz. Yarım saatin ardından önce duru suyla yıkayıp ardından doğal bir sabunla bölgeyi temizleyebilirsiniz.tuy-doken
Eğer tüylerden kurtulma sürecini hızlandırmak istiyorsanız haftada 3-4 kez rahatça bu doğal karışımı uygulayabilirsiniz. Korkmayın, doğal karışımlardan sizlere hiç bir zarar gelmez.