• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kabak ile Cilt Lekeleri Çözümü

  • 1 Star
    Loading...

Kabak sulu olması, antioksidan içermesi gibi özellikleri ile başta diyetler olmak üzere bir çok sağlık ürününde kullanılabilir. Cilt lekeleri konusunda da bir çok uzman tarafından tavsiye edilen bir sebzedir. Ka
bak tek başına kullanılmayacak, cilt lekeleri için bazı takviyeler içerecektir. Fakat evde rahatça hazırlayabileceğiniz bir çözüm sunacağız sizlere.gunes_lekeleri Öncelikle kabakları kızartacak gibi halka şeklinde doğrayın ve bir tepsiye dizin. Merak etmeyin yemek tarifi yapmıyoruz ama ona benzer bir şey olacak. Bir bardak yağsız sütün içine bir çay kaşığı çiçek balı atıp karıştırıyoruz ve kabakların üstüne döküyoruz ve bir gün marine olması ve kabakları buzdolabına kaldırıyoruz. Yani bu kürü akşamdan hazırlarsanız bir gün sonra akşama kullanmak için hazır hale gelecek. Ertesi gün akşam kabakları alıp cilt lekelerinizin olduğu bölgelere yerleştirip en az bir saat kalmasını sağlayın. Ardından kabakları çıkarıp, yüzümüzü yıkıyoruz. Bu cilt bakım kürünü haftada üç kez uygularsanız, cilt lekelerinizin zamanla kaybolduğuna şahit olacaksınız. Önemli olan noktalardan biri de doğal bakımların hepsini düzenli olarak uygulamaktır. Düzenli olarak yapılmayan hiç bir cilt bakım kürü faydalı olmayacaktır.kabak_maskesiCilt lekeleri bazen doğuştan, bazen de sonradan çıkmış olabiliyor. Bazı insanlarda da alerjik olarak güneşten kaynaklı ya da polenden kaynaklı lekeler görülebiliyor. Geçici olan lekelerin bu kürle çıkması oldukça muhtemeldir fakat doğuştan gelen lekelerin tedavisi biraz daha doktorluk olabilir. Bu yüzden bir dermatoloğa gözükmeyi düşünün derim.