Kadınlar İçin Makyajın Önemi

  • 1 Star
    Loading...

Kadınlar için makyaj büyük bir bakım göstergesidir. İyi bir makyaj yüzünüze vereceği ifadeden dolayı, birçok kapının anahtarı olabilecek niteliktedir. Bu yazımızda günlük yapabileceğiniz bir makyaj tekniğini sırasıyla sizlere anlatacağım. Bu tekniği kullanarak çok daha kolay şekilde makyaj yapabilirsiniz ayrıca uygulayacağınız yöntemler ile yüzünüzde çok fazla ürün varmış gibi durmayacak.

Yüz Makyajı Nasıl Yapılır

Yüz makyajında ilk olarak yüzünüzü iyice nemlendirmeli ve en doğal şekilde içeriği hazırlanmış markalardan aldığınız, makyaj bazını yüzünüze yedirmelisiniz. Daha sonrasında dinlenmiş ve nemlenmiş yüzünüze ince bir tabaka halinde bb krem sürebilirsiniz. Bu işlemi yapmadan önce sıcak suda makyaj süngerinizi bekletip, büyüdükten sonra tampon hareketlerle yüzünüze uygulamalısınız. Bb krem işlemi bittikten sonra, yüzünüze içeri doğru küçülmesini istediğiniz bölgelere, koyu renk bir krem ürünü tekrar sünger yardımıyla sürmelisiniz. Bu yerler genelde, şakaklar, elmacık kemiklerinin altı ve çene altı kısımları olmaktadır. Sonrasında aydınlatıp yukarı çıkarmak istediğiniz bölgelere içinde parıltı ve beyazlık olan bir gözaltı kapatıcısını üçgen çizerek gözün altına sürebilirsiniz. Aynı işlemi çene kısmına, burun üstüne ve dudak üstüne de uygulamalısınız. Krem ürünlerle işiniz bittikten sonra, makyajınızı sabitleme amaçlı transparan bir pudra ile kullanıyoruz.

Uyguladığınız kontörün kalıcı halde olması için, teninizden iki ton koyu kahve tonlarında bir pudra ile aynı kontör işleminde gibi yüzünüze 3 rakamı çizerek işlemi gerçekleştiriyorsunuz. Sonrasında yüz makyajınızın neredeyse sonuna gelmiş bulunuyorsunuz. Son olarak yüzünüze uygulayacağınız toz uygulamalardan kalan tek seçenek olan, yüzünün parlaklığını arttıracak, burun üstüne, dudak üstüne, alna ve çene uygulayacağınız highlight işlemi ile biter..

Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Ten makyajınızı bitirdikten sonra, göz makyajınıza başlıyorsunuz. Bir göz bazı ile gözünüzün nemlendiriyorsunuz. Daha sonrasında üzerine krem tonlarında bir far ile geçiş yapıyorsunuz. Günlük bir makyaj olduğu için kahverengi başka bir farı karıştırma fırçanın ile göz kapağınızın tam bitiş noktasına geçiyorsunuz. İnce bir göz kalemi geçtikten sonra parmağınızı yardımıyla dağıtıyorsunuz. Yüzünüz gündüzleri daha aydınlık ve enerjik görünmesi, için gözlerinizin içine beyaz göz kalemi geçiyorsunuz.

 

Makyaj Sonrası Bakım

Son işlem olarak da kaşlarınızı aynı renkte bir kaş farkı veya kalemi ile doldurarak, göz makyajınızı tamamlayın. Dudağınıza hafif bir parlatıcı geçip makyajınızı bitirebilirsiniz. Bu aşamaları her gün yaptığınızda yüzünüzde yorgunluklar meydana gelecektir. Bu yüzden akşamları mutlaka yüzünüzdeki tüm makyajı çıkarıp, bol bir nemlendirme işlemi yapmalısınız.

Daha etkili bir makyaj çeşidi arıyorsanız sizin için Porselen Makyajının kolay uygulanmasını araştırdık.