Kadınların Çözülemeyen Sorunu Kasık Ağrısı

  • 1 Star
    Loading...

 

Kadınlar adet dönemlerinde, menapoz dönemlerinde, gebelik döneminde, erken menapozda, dış gebelikte, idrar yolu enfeksiyonlarında, kabızlıkta, yumurtalık kistleriniz varsa kasık ağrısı sorunuyla karşılaşmanız çok olasıdır. Ayrıca sadece bu gibi sıkıntılardan değil mide, böbrek ya da bağırsak problemlerinden kaynaklı bir ağrı da yaşıyor olabilirsiniz.

kasık ağrısı

Kasık ağrılarının oluşumu genelde yukarıda da gördüğünüz gibi üreme sisteminde ya da boşaltım sisteminde ortaya çıkabilecek sıkıntılardan kaynaklanmaktadır. Boşaltım ya da sindirim sisteminden kaynaklı kasık ağrılarının çözümü için genelde beslenmenize dikkat etmeniz önerilmektedir çünkü yediğiniz içtiğiniz her şeyin üreme, sindirim ve boşaltım sistemine zarar verilebileceği öngörülmektedir. Bu yüzden de olabildiğince hazır gıdalardan, aşırı tuzlu, aşırı acı, aşırı tatlı şeylerden uzak durun, yani demek istediğimizi aslında atalarımız yıllar önce dile getirmişler aslında, her şeyin fazlası zarar, azı karar diyerek.

kasik-agrilari

Kadınların çözülemeyen sorunu olan kasık ağrısı eğer regl döneminde oluşuyorsa, bu ağrıların şiddetli olması çok anormal değildir fakat yine de çok rahatsız oluyorsanız bir jinekoloğa ya da uzman bir dahiliye doktoruna gözükmenizde fayda olacaktır. Bir doktora başvurduğunuzda kasık ağrılarıyla ilgili vajinal inceleme yapması gerekebilir ama bakire kadınların kızlık zarına zarar vermemek için, genelde bakire kadınlara vajinal muayene yapılmaz, ardından ise kadından kan ve idrar tahlili, röntgen ve ultrason çekimi isteyerek gerekli müdahaleleri yapacak ve gerekli ilaçları tedarik etmenizi isteyecektir. Ama şunu unutmayın adet döneminde bel ve kasık bölgesinde görülen ağrılar oldukça doğal ağrılardır. ilaç kullanmanıza rağmen geçmiyorsa ve aşırı şiddetli değilse adet öncesi bu ağrılara katlanmaya bakın.

Erkeklerde görülen kasık ağrısı da oldukça sakıncalı durumlar doğurabilir. özellikle apandisit, kasık fıtığı gibi sorunlarla karşılanır fakat bu ağrı sadece basit bir kas ağrısı da olabilir. Ağrı geldiğinde ağrıyla birlikte mide bulantısı da görülüyorsa erkeklere de hemen bir doktora gitmelerini öneriyoruz.