Kafa Derisi Kaşıntılarına Son Vermek İsteyenlere

  • 1 Star
    Loading...

Kafa deriniz birçok neden dolayı kaşınıyor olabilir ve bunun sonucunda sürekli kepekli saçlara maruz kalıyor olabilirsiniz. Sizlerle kafa derisi kaşıntılarınıza son verecek, kepeklerinizi azaltacak ve zamanla yok edecek bitki özlü saç bakım formülümüzü paylaşacağız. Bitkisel içeriğe sahip olması kafa derisi kaşıntılarınıza zamanla son verecektir. Ama bu kürü uygularken zamanını kaçırmamaya özen gösterin.

Önce kafa derisi kaşıntıları neden oluşur onlardan bahsedelim. Saçlarınız gün içinde sürekli dışarıya temas halinde olduğundan, saç derisi gözeneklerini tozlar kapatır ve bu durumda kaşıntı meydana gelebilir.kafa derisi kaşınma

Kilo fazlası olan kişilerde de cilt derisi yağlı olacağından, saç derisinde de yağlanma fazla olur. Saç derisinin yağlı olması da gözenekleri kapatarak, kaşıntıya ve kepeğe neden olur. Bu yüzden kilo fazlasından kurtulmak için diyet ve spor yapmanızı da öneririz.

Saçlarınızı düzenli olarak haftada en az 3 gün yıkamanız kafa derisi kaşıntıları için naçizane tavsiyemiz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra duru suyla güzelce durulamanız ve tamamen kurutmanız saçlarınız ve saç deriniz için önemlidir. Saçınızda kalacak şampuan artıkları ya da sabun artıkları da saç derisi döküntüsüne ve kaşınmalara sebep olabilir.

Kafa Derisi Kaşıntılarına Son Vermek İsteyenlere Bitkisel Çözümümüz

Elma sirkesinin saça, cilde, saç derisine ne kadar iyi geldiğini önceki yazılarımızda açıklamıştık. Şimdide elma sirkesi tarifimizi sizlerle paylaşacağız. İki ya da üç bardak elma sirkesini (saçınızın uzunluğuna ve göre artırabilir ya da azaltabilirsiniz) bir tencereye koyunu ve içine iki  tane limon sıkarak kaynayana kadar karıştırın. soğuyan bitkisel karışımı saçlarınızı yıkadıktan sonra, saç derinize sürün ve yarım saat, bir saat arası bekletin. Sonra da sadece suyla saçlarınızı karışımdan arınana kadar yıkayın. Bu karışımı ayda birden fazla uygulayamayınız.