Kahverengi Pirinç Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Aslında temelde pirinç diyetinden farksız olsa da ekstra bir çok yararı vardır kahverengi pirincin. Bunların en temelinde ise zayıflamaya ve ödem atmaya olan katkısı yer alır. Aslında mantık olarak baktığınızda hani pilav, pirinç diyetlerde önerilmezdi diyeceksiniz ama işin içine lifli gıdalar girerse bir kaç kez daha düşünmek ve öyle karar vermek gerekiyor.kahverengi pirinç Kahverengi yani esmer pirinç beraberinde bir çok bileşen bulunduruyor. Kalsiyumundan tutunda, manganez, magnezyum, çinko ve demir gibi vücuda yararlı bir çok element içeriyor. Ayrıca vitamin bakımından da oldukça dolu bir besin kaynağıdır esmer pirinç. B vitaminleri ve E ve K vitaminleri bakımından oldukça zengindir. İçerdiği protein oranı ve lif kaynağını düşününce zaten ne kadar yararlı olduğunu görmüş olursunuz.

  • Kolesterole iyi gelir.
  • Kalp ve damar hastalıklarında rahatça alınarak sizi güçlendirir.
  • Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek kolay hasta olmaya engel olur.
  • Kilo vermeye yardımcı olur çünkü lifli yiyecekler ve protein içeren besinler bu konuda başarılıdırlar.
  • İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde kemiklerinizi, diş ve tırnaklarınız daha güçlü kılar.

esmer pirinç diyetiBu kadar özelliği diyet yapmanız için yetmiştir diye düşünüyorum. Pirinç lapası yaparken, pilavlarınızda, muhallebi yapımında ve her türlü dolmanızda beyaz pirinç yerine esmer pirinç yani kahverengi pirinç kullanabilirsiniz.
Pirinç lapası diyeti uygular gibi sadece pirinci haşlayarak tuzsuz bir şekilde öğünlerde tüketmeyi başarırsanız hızlı bir zayıflama deparına kalkarsınız.
Esmer pirinci raflarınıza koyun ve yavaş yavaş beyaz pirinçten kurtulmaya başlayın sayın okurlar.