• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kakao Yağı ve Sütlü Temizleme Kremi

  • 1 Star
    Loading...

Bu tarifimizde de başlıktan da anlaşılacağı üzere kakao yağı ve süt kullanarak nasıl evde kendimize makyaj temizleme kremi ya da temizleme sütü yapacağınızı anlatacağız. Kakao yağını herhangi bir markette ya da aktarda bulabilirsiniz, kullanacağımız sütün ise yağsız yani light süt olması yeterli, başka kriter aramıyoruz.

Bir çay bardağı kadar kakao yağını, iki su bardağı kadar yağsız süte katıyoruz ve iyice karıştırdıktan sonra en az iki saat dinlenmeye bırakıyoruz. Sonrasında bir ya da iki yemek kaşığı kadar (bu miktar makyaj miktarına bağlı) alıp makyajımızı temizlemek için kullanabiliriz. Bu muhteşem doğal, ev yapımı temizleme kremini 10 güne kadar buzdolabında, kavanozda saklayabilirsiniz. Makyaj temizlerken daha sağlıklı, daha doğal çözümlerle kimyasal maddeleri yüzümüze sürmekten kurtuluyoruz.

Doğal tonik olarak da adlandırabileceğimiz bu tarif, makyajınızı sağlıklı bir şekilde çıkarmanıza yardımcı olacak. Sizden ricamız makyaj malzemelerinizi de bitkisel olarak seçmeniz. Aksi takdirde evde hazırladığınız doğal temizleyicinin bir manası olmayacak.