• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kakao Yağıyla Cilt Bakımı

  • 1 Star
    Loading...

kakao yağı

Kakao yağının özellikle kuru ciltlerde kullanıldığı zannedilse de aynı zamanda cilt lekelerine iyi geldiğini, yüzünüzü kırışıklıkları gidererek gerginleştirdiği yani bir nevi botoks etkisi yaptığı, cildi yumuşattığı bilinen bir gerçektir. Kakao yağını da aynı saf çikolatayı bulabileceğiniz yerlerde yani bitkisel ürünler satan marketlerde, bazı aktarlarda, internette uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Kakao yağıyla cilt bakımı yapmanın en güzel metodu kakao yağını vücudunuza masajla sürülmesidir. Yavaş yavaş cilde yedirilirek sürülen kakao yağı cildinizi yumuşatacak, gözenekleri açacak, inanılmaz bir rahatlama hissi verecektir. Şu kadar sürede şu kadar cildinize sürmeniz gerekir diye bir şey söylemiyoruz ama 2 ayda 1 sürmekten zarar gelmeyeceğini söyleyebiliriz.

Yüzünüze kakao yağı maskesi uygularken yine yüzünüze masaj yaparak, kakao yağını yüzünüze sürebilirsiniz. 30 gram kakao yağının içine bir yemek kaşığı kestane balı ve yarım limonun suyunu karıştırıp yüzünüz için kakao yağı maskesi hazırlayabilirsiniz. Maskeyi düzenli haftada bir uygularsanız, yüzünüzdeki sivilcelerin azaldığını ve cildinizin yumuşadığını göreceksiniz.

Kakao yağının aynı zamanda bronzlaşmada kullanıldığını biliyorsunuz ve bu yüzden simsiyah olmak istemiyorsanız yazın kakao yağı masajı yaptırdıysanız, güneşe çıkmadan önce güzelce duş almanızı ve kakao yağından arınmanızı tavsiye ediyoruz. Vücut kakao yağını iyice yemiş olacağından istemediğiniz şekilde yanabilirsiniz.