• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kanola Yağının Saç Dökülmesine Etkisi

  • 1 Star
    Loading...

Kanola yağı da aynı zeytinyağı gibi birçok cilt bakım ve saç bakım ürününde kullanılmaktadır. Kanola yağı saçlarınızı, saç köklerinizi güçlendirmenin yanında ayrıca saça canlı bir görünümü katar. Bu da canlı saçlar isteyen kadınların artık kimyasal ürünler kullanmasının önüne geçmiş olacaktır. Kimyasal ürünler geçici bir süre saçlarınızın dökülmesine engel olsa da uzun vadede saç diplerinize, cildinize zarar vereceğinden tercih edilmemesi gereken çözümlerdir.

Öncelikle saçlarınızı bitki özlü bir şampuanla güzelce yıkayınız ve iyice durulandığından emin olunuz. Sonrasında saçlarınızı kurutunuz ve bir su bardağı yani 200 mililitre kadar kanola yağını saçlarınıza ve saç köklerinize iyice yedirerek sürünüz. En az iki saat kadar saçınızı bir boneyle kapatın ve bekleyin. Süre dolduktan sonra saçlarınızı aynı şekilde yıkayıp kurulayın, bu bakımı on beş günde bir olacak şekilde bir sene uyguladığınız taktirde saçlarınızın ne kadar canlı olduğunu ve saç dökülmenizin ne kadar azaldığına şahit olacaksınız.