Kantaron Yağı ile Cilt Bakımı

  • 1 Star
    Loading...

Cilt bakımının, cilt tedavilerinin üstadıdır kantaron yağı. Yara iyileştirme, yanık iyileştirme gibi birçok özelliği bulunan bu etkili yağ, aynı zamanda cildi yağlardan arındırma, cildi güzelleştirmede de oldukça sık kullanılır. Aldığınız cilt bakım ürünlerinin içindekilerine bakıyorsanız kantaron yağı ile orada karşılaşmanız da oldukça mümkün. Piyasada bulunan birçok doğal cilt bakım ürünü içinde barındırıyor bu müthiş doğal cilt bakım yağını.
Cildinizde özellikle kızaran bölgeler, yanan bölgeler, sivilceli ve siyah noktalı bölgeler ya da cilt lekeleri barındıran bölgeler varsa oraları daha iyi duruma getirmek için kantaron yağını kullanabilirsiniz.ergenlik sivilceleri Kullanımı da oldukça kolay. Bir çay kaşığı kadar kullanmanız yeterli olacaktır hatta. Abartılı bir şekilde sürmemek önemlidir. Sıkıntılı bölgelerinize çok az olacak şekilde kantaron yağını sürün ve yüzünüzde ya da diğer bölgelerinizde en az yarım saat kadar bekletin. Ardından doğal bir sabunla ya da cilt şampuanı ile kantaron yağı sürdüğünüz bölgeyi yıkayın ve kurulayın. Bu bakımı gün aşırı yani iki güne bir uygularsanız kısa sürede cilt sıkıntılarınızdan uzaklaştığınızı göreceksiniz.
Kantaron yağı ile cilt bakımında dikkat edeceğiniz bir husus da bu bakımı uyguladığınız yarım saatlik süreçte güneşe maruz kalmamanız gerektiğidir. Güneş ışınları hem yağın etkisini azaltır hem de güneş, yağ sürdüğünüz bölgeleri etkileyerek cilt renginizin dengesiz yanmasına neden olabilir. Yani bu bakımı uygulama saatlerinin akşam saatleri olması yararınıza olacaktır.

sivilcelere çözüm Kantaron yağını aktarlarda ve cilt bakım ürünü satan kozmetiklerde rahatça bulabilirsiniz. Alırken organik ürünler olmasına dikkat edin yeterli.

OKUYUCU YORUMLARI
  • ozgenur
    2 sene önce

    Yani kesin geçerimi lekeleri

    6