• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Karaktere Göre Diyet Önerisi

  • 1 Star
    Loading...

Diyet denilince aklınıza hemen sıkı fıkı bir program ya da sizi aç bırakacak zorlu bir menü gelmesin. Diyetler aynı parmak izi gibi kişiden kişiye değişir. Kafanıza göre kendinizin diyet programını bulabilirsiniz, size uygun diyetlere siz kendiniz karar verebilirsiniz.  Herkes aynı diyeti yapabilse zaten tek tip bir diyet listesi oluşturuldu ve bütün dünya aynı diyeti yapardı öyle değil mi?

diyet önerisi

Nasıl yapacağız kişiye özel diyetleri? Hangi diyet bana daha uygun? Hangi diyeti yapmalıyım? gibi soruların cevaplarını vereceğimiz bu yazıda amacımız sizlere özel diyetler yazmak değil. Hali hazırda yazılmış diyetlerin arasından size, kişiliğinize,  yaşam biçiminize uygun bir diyet önereceğiz size.

Sabırlı, sakin ve soğukkanlı, garantici insanlara önerebileceğimiz diyetler şu şekilde. Karatay diyeti, dukan diyeti, pirinç diyeti gibi uzun soluklu ve garanti kilo verdiren bir diyettir. Bu kişiler şok diyetleri yapmaya da müsait insanlardır fakat bu tarz insanlara önerebileceğimiz diyetler değil şok diyetler. Şok diyetlerle kilo verirsiniz fakat geri almama garantiniz yoktur.

hangi diyeti yapmalıyım

Sabırsız, her şey daha çabuk olsun bitsin isteyen insanlara ise tavsiyemiz kısa sürede çok kilo verdiren diyetler. Kısa sürede zayıflatan diyetlerin başında şok diyetler hatta proteinli şok diyetler geliyor. Şok diyetlerin en bilinen özelliği zaten kısa sürede kilo verdirebilmesidir.

Bir de hem çok sabırlı olmayan, hem de sabırsızlık sınırını zorlamayan kişiler mevcut. Bu kişilere de yegane tavsiyemiz zayıflama kürlerini tercih etmeleri yönündedir. Kürler ne uzun uzadıya diyetler gibi yorucu, ne de şok diyetler gibi aç bırakıcı zayıflama yöntemidir. Çok temkinli ve sağlıklı bir şekilde zayıflamaya yardımcı olur zayıflama kürleri.
zayıflama önerileri

Spor konusuna gelirsek hangi diyet hangi kür olursa olsun yağ yakmayı hızlandırmak için tempolu yürüyüşler, özellikle göbek bölgenizi zorlayacak egzersizler yapmalısınız. Spor yapmak, büyün diyetlerin ve kürlerin etkisini artırır bunu unutmayın.