Karatay Diyetinde Egzersizler, Spor

  • 1 Star
    Loading...

karatay3

Karatay diyeti tek başına bir diyet değildir bir hayat biçimi, sağlığa giden yoldur. Bu yüzden de sağlıklı olmak için sadece sağlıklı beslenmek yeterli olmayacaktır, Atalarımızın da dediği gibi “parlayan demir ışıldar”. Yani çalışmayan spor yapmayan bir vücut, bir insan sağlıklı beslense de sporsuz istediği sağlığa kavuşamayacaktır.

Pekala Karatay Diyeti bizlere spor, egzersiz olarak neler sunuyor, hangi sporların daha sağlıklı olduğunu, hangi bölgeleri çalıştırmak gerektiğini söylüyor? Kasların çalışmasıyla vücut fazlasıyla enerji yakar ve vücudumuzda oldukça fazla kas bulunmaktadır. Fakat bazı kas grupları kısa ya da küçük, bazı kas grupları uzun ve büyüktür. Mantıken de düşündüğümüzde tabi ki uzun kas gruplarını çalıştırdığımızda daha enerji gerekeceğinden depolanmış yağların yanması bir o kadar fazla olacaktır. Uzun kas grupları ise vücutta bacaklarda, kalçalarda, baldırda bulunur, buradan anlayabileceğiniz üzere Karatay Diyeti öncelikli olarak bu bölgeleri çalıştıran egzersizleri önermektedir.

Bacak, kalça, baldır kaslarını çalıştırmak için de en güzel yöntem yürüyüş olacaktır, düzenli yürüyen insanların yağlanmaları oldukça az, sağlıklarının gayet yerinde olduğu bilimsel olarak da aşikardır. Karatay diyeti uygulayacaksınız, sporun da bu diyetin bir parçası olduğunu kesinlikle unutmayınız. Gün aşırı yürümek hayat boyu daha az sağlık problemi yaşayacağınızın, obeziteden uzaklaşacağınızın bir işaretidir, diyeti uygulamasanız da gün aşırı en az 45 dakika yürümenizi öneririz.