şişli vip bayan

Karatay Diyetinin Zayıflama Sırları

  • 1 Star
    Loading...

-Sabah kahvaltısında elinizi korkak alıştırmayın, güçlü ve bol protein içeren bir kahvaltı yapın. Yumurta sevenler bu konuda şanslılar.

-Yemek yediğiniz saatlere dikkat edin, 4-5 saat geçmeden başka bir öğüne geçmeyin.

-Günde 3 öğün yemek yemeniz çok sağlıklı olacaktır, örneğin kahvaltı 7:00-9:00 arası, öğle yemeği 12:00-13:30 arası, akşam yemeği 18:00-19:30 arası.

-Gün içinde bol su (en az 3 litre), şekersiz çay, limonlu su veya çay, yağsız aran tüketmeniz sindiriminizin hızlanmasına yardımcı olacaktır.

-Akşam yemeğinden sonra hatta saat sekizden sonra bir şey yenmemesi leptin hormonunun çalışmasını kesmeyeceğinden kilo vermeniz hızlanacaktır.

-Yağ olarak zeytinyağı, tereyağı dışında yağ kullanmamalısınız, bu yağları da tercih ederken olabildiğince organik olmasına özen gösterin.

-Sporsuz zayıflamak tekrar kiloları geri almaya neden olacağından günde en az kırk beş dakika yürümeniz gerekmektedir.

-Baharat kullanmaktan kaçınmayın, baharatların yağlı olduğu bir gerçektir fakat tatsız tuzsuz yemek yemenizi de istemeyiz.

-Sebze yemekten kaçınmayın, olabildiğince glisemik indeksi düşük sebzelerden oluşan salata yemeye özen gösterin. Salatalarınızda limon, zeytinyağını abartmadan kullanabilirsiniz.