• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Karbonatlı Su Kürü

 • 1 Star
  Loading...

Karbonatlı su içerek de zayıflanıyor evet. Fakat bu ne alaka diyenler için şöyle faydalarından bahsetmekte fayda var diye düşünüyorum. Karbonat ve su bir araya geldiğinde mükemmel bir alkali su oluşuyor. Bu su da vücuttaki alkali seviyesini artırarak hem sindirimi, hem boşaltımı hızlandırıyor. Yani kısacası aslında metabolizmayı hızlandırıyor. Normal şekilde yemeye devam ettiğiniz müddetçe daha hızlı bir metabolizmaya sahip olduğunuzdan zayıflama hızınız artıyor, zayıflamak bu kadar basit yani. Bazen alkali su ya da alkali diyet olarak da adlandırılabiliyor bu kür. Fakat aslında sadece suya karbonat eklenerek yapılan bir kür.karbonatli-su
Litre başına bir tatlı kaşığı olacak şekilde karbonatlı suyu hazırlamak mümkün. Yani 3 litre su hazırlamak için, 3 litre suya 3 tatlı kaşığı karbonat ilave etmelisiniz. Ardından iyice karıştırarak kürü hazır hale getirmiş oluyorsunuz.
Karbonatlı suyu günde en az 3 litre olacak şekilde tüketmek doğru olacaktır. Zaten günde 3 litre içmek sağlığa da çok yararlıdır. Yemeklerden en az yarım saat önce yarımşar litre olmak üzere, günde toplam 3 litre içebilirsiniz. Daha az su içenlere tavsiyemiz ise 2,5 litreden az içmemeleri yönünde olacaktır.alkali-su-yapimi
Bu bir diyet ya da zayıflama ürünü değil. Gayet doğal evde yaptığınız bir kür. 1 ay boyunca alkali su içerek ayda 3-4 kilo vermek mümkün. Bazı bünyeler daha da fazla tepki vererek daha fazla kilodan kurtulabilirler. 3-4 kilo vermek için kesinlikle ideal bir kürdür, tüm okurlarımıza tavsiye ediyoruz.

OKUYUCU YORUMLARI
 • ayfer aksoy
  1 hafta önce

  mığde rahatsızlığı olanlar karbonatlı suyu ıcebilirlermi bir zararı olurmu teşekurler

  0
  • admin
   1 hafta önce

   Araştırmalarıma göre bir sakıncası olduğu görünmüyor. Ancak siz en doğru cevabınızı doktorunuzdan alabilirsiniz, çünkü mide rahatsızlığının bir çok sebebi vardır.En iyisi mi siz güvendiğiniz bir doktora danışın.

   0