Karbonhidratsız Basen Eritme Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Basen eritme konusunda oldukça dertlisiniz biliyorum. Bu yüzden sizlerle basen eriten, göbek eriten harika bir diyet listesi sizle paylaşmaya karar verdim. Diyetler genelde bölgesel değildir bunu belirtmek istiyorum. Bölgesel zayıflama için diyet önermek bile hatta doğru bir tabir değildir. Bölgesel zayıflama bölgesel egzersizlerle çok daha kolay yapılabilir. Benim ise sizlere basen eriten deme sebebim aslında sporlu bir diyet listesi paylaşıyor olmamdan kaynaklanıyor. Lütfen sadece diyetle bölgesel zayıflama yapıyoruz diyen diyetlere itimat etmeyiniz.

basen eritme

Zayıflamak için ya da bir bölgeyi eritmek için önceliğimiz karbonhidrat tüketimini kesmek ve bol sıvı tüketmek. Bütün bir diyeti bu mantığın üzerine kuracağız sayın okurlar.

Kahvaltı öncesinde hatta sabah kalkar kalkmak en az iki su bardağı su ılık su içmek hem kahvaltıyı az yapmanızı sağlayacak, hem de yağ yakmanıza yardımcı olacak.

Kahvaltıda karbonhidrat içeren yiyecekler hariç her şeyi tüketebilirsiniz. Örnek olarak yumurta, peynir, zeytin diyebiliriz. Şekersiz çay ve şekersiz kahve de içilebilecekler arasında.

Öğle ve akşam yemeği yine karbonhidrat içermeyen yemeklerden oluşuyor. , Örnek olarak zeytinyağlı yemekler, sebze yemekleri, et yemekleri, salatalar, yoğurt sayılabilir. İçecek olarak ise şeker içermeyen doğal meyve sularını tercih edebilirsiniz.

basen inceltme

Gelelim hiç sevmediğiniz ama hayat boyu sağlığınızı korumanız için gerekli olan egzersiz bölümüne. Egzersizler eritmek istediğiniz bölgeye göre farklılık gösterebilir ama biz basen için egzersiz önereceğiz. Egzersizler öncesinde en az on dakikalık koşu, bisiklet ya da yürüyüş olmazsa olmazlardan. Bu şekilde terlemiş ve ısınmış olacaksınız. Eğer evde bir iki kiloluk ağırlıklarınız varsa onları ellerinize alıp çök kalk hareketi yapabilirsiniz. Ayrıca ters mekik hareketi de basen eritmede oldukça başarılıdır.