Kaş ve Kirpik Boyamaya Dikkat

  • 1 Star
    Loading...

Aynı saç boyamak istediğiniz gibi kaş veya kirpiklerinizi de boyamak isteyebilir ve saçınızla aynı ton olmasını isteyebilirsiniz. Beyazlaşan kaş ve kirpikleriniz varsa onları almak yerine boyamayı isteyebilirsiniz. Bunun için de son yıllarda makyaj ürünlerinin artmasıyla birlikte bu tarz ürünler de artmaya başlamıştır. Fakat bu ürünler ne kadar kimyasal, ne kadar zararlı, ne kadar yararlı iyice bilmek gerekiyor.

Bazı kadınlar saçlarını boyadıktan sonra, artan saç boyalarıyla kaş ve kirpiklerini de aynı boyayla boyamaktadırlar, bunu yapmalarının sebebi saç, kirpik ve kaşları aynı renge getirmektir ama saç boyasının içinde kullanılan malzemeler, saçlara zarar vermemesi üzerine kimyasal maddeler kullanılarak yapılmaktadır. Kaş, kirpik ve saçlarda bulunan kıllar yapısal olarak birbirinden farklı kıllar olduğundan saç boyası, kaş ve kirpiklerinizin dökülmesine, yıpranmasına, zarar görmesine, beyaz varsa artmasına neden olabilir.

Kaş ve kirpik boyamak istiyorsanız tavsiyemiz, sadece kaş veya kirpiklere kullanılan ve bitkisel olan boyaları kullanmanız yönündedir. Bitkisel olduğundan emin olabileceğiniz ürünleri mağazalarda, aktarlarda, internette rahatça bulabilirsiniz.

Kaş ve kirpik boyama genel olarak son yıllarda oldukça moda haline gelmiştir fakat bir o kadar da kaş ve kirpik dökülmesine karşı ilaçlar çıkmıştır. Sizce de bu durum biraz manidar değil mi? Yani sanki birileri önceden kaş kirpik boyaları çıkartıyor ve sonrasında da kaş, kirpik güçlendirici, kaş çıkarıcı ürünler satıyor. Lütfen kullandığınız makyaj malzemelerine, boyalara dikkat edin ve sağlığınızdan olmayın sayın okurlar.