Kaşları Kalınlaştırma Yöntemleri

  • 1 Star
    Loading...

Günümüzde birçok bayanın tercihi olan kalın kaşlar oldukça popüler bir hale geldi. Peki, ince ve cılız kaşlara sahip kişiler kaşlarını nasıl kalınlaştırabilir? Yazımızda kaşlarınızı doğal bir şekilde kalınlaştırmanın yollarını açıkladık.

kaş kalınlaştırma

Vazelinle kaşlarınızı besleyin

Kaşlarınızı kalınlaştırabilmeniz için öncelikle kıl köklerini beslemeniz gerekir. Vazelin içerik yapısıyla bu beslemeyi oldukça rahat bir şekilde yapacaktır. Günde 3 – 4 defa vazelini kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. Parmağınızla sürebileceğiniz gibi temiz bir maskaranızı da kullanabilirsiniz.

Yeni kıl kökleri için Hint yağı

Kalın bir kaş için bir diğer önemli unsur da yeni kıl kökleri yaratmaktır. Hint yağı sayesinde yeni kıl kökleri oluşturabilir ve onların düzenli bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için orijinal Hint yağı kullandığınızdan emin olmalısınız. Hint yağını kaşlarınıza sürdükten sonra parmak masajıyla iyice yayıldığından emin olmalısınız. Yaklaşık olarak 30 dakika kaşlarınızda kaldıktan sonra temizleyebilirsiniz. Hint yağı kaş kalınlaştırmak için müthiş bir çözümdür.

kaş bakımı

Kaşların gürleşmesi için aloe vera suyu

Kaşlarınızı aloe vera suyu gibi doğal sularla yıkarsanız kısa bir sürede gürleştiğini göreceksiniz. Aloe vera suyu kaşları gürleştirdiği gibi daha parlak durmasını da sağlar. Bu sayede kaşlarınız kalınlaşırken çirkin bir görüntü oluşmaz.

Soğan suyu da ayrı bir yöntem

Soğanın yapısında bulunan kükürt, kıl köklerini uyaran bir etkiye sahiptir. Bunun için soğanı bir parçalayıcı ile ezip pamuğa suyunu bandırarak kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. Soğan suyu sayesinde uzamayan mevcut kıl kökleri gelişmeye başlar.