Kekikli Yoğurt Kürü

  • 1 Star
    Loading...

Yoğurtla daha ne kadar kür yapılabilir demeyin. O kadar güzel bir yağ yakıcı ki, diyetlerden, kütlerden hiçbir zaman eksik edilmeyecek bir ürün. Yoğurtların en kralı süzme yoğurttur zayıflama için. Yağ oranı piyasada satılan ürünlere göre daha azdır çünkü. Ama bizim tavsiyemiz yoğurdu evde kendiniz yapmanız. 

Evde yoğurt nasıl yapılır?

Evde yapacağınız sütü marketten almak doğru değil, bunun farkındasınızdır. Bu yüzden alacağınız doğal inek sütünü önce kaynatın. Kaynadıktan sonra altını kapatın ve soğumaya bırakın. Öyle ılık bir kıvama gelmeli ki ne sıcak olmalı ne de soğuk.

Yoğurt yapmak için mayaya ihtiyacımız var. Maya da bir kaşık doğal yoğurt demek. Hatta sevdiğiniz bir marka yoğurt varsa onu da maya olarak kullanabilirsiniz. Bir kaşık maya yoğurdu bir sakeyr alın ve ılımış olan sütten biraz alıp yoğurtla karıştırın. 1-2 yemek kaşığı süt kafi bu iş için.

Daha sonra kasedeki maya yoğurdu ılık sütün içine ilave edin ve karıştırın.

Son olarak da tencereyi bir örtü ile sarın ve en az üç beş saat yoğurdun mayalanmasını yani oluşmasını bekleyin. Saracağınız örtü battanie gibi kalım bir örtü olabilir. Tencereyi bebek gibi sarın battaniyeye. 3 ya da 4 sonra kontrol için açıp bakabilirsiniz.

Yoğurt mayalandıysa alın ve buzdolabına koyun. Yoğurdu yaptıktan bir gün süreyle yemeyiniz. Bir sıkıntı olacağından değil ama bozarsanız lezzeti de bozulabilir. 
Kekikli yoğurt kürü nasıl yapılır?

Kilo verdiren yağ yakan baharatlar arasında kekik, kimyon, nane ve pul biber nam salmış durumda. Evde yaptığınız bir kase yoğurda yarımşar çay kaşığı kimyon, kekik, pul biber ve nane ekleyip karıştırıyoruz. Bu kürü yemeklerden bir saat önce yerseniz ne açlığınız kalır ne de yağ yakma derdiniz.

konulu porno

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.