Kenan Doğulu Şok Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Kenan Doğulu gerek yakışıklılığıyla gerek karizmasıyla gerekse fit vücuduyla kendini ispatlamış olan bir sanatçımızdır. Pekala hiç düşündünüz mü nasıl formda kalıyor ya da aniden kilo vermesi gerektiğinde kilo veriyor, her seferinde bu fit görünümünü koruyor? İşte bunun formülü olan lahana çorbası diyeti. Kendisine güzel eşi Beren Saat’le mutluluklar diliyoruz ve Kenan Doğulu’nun uyguladığı 7 günlük şok diyeti sizlerle paylaşıyoruz.

Gün 1: Lahana, havuç, soğan, sarımsak, kabaktan oluşan sebze çorbasından başka bir şey yemiyoruz.

Gün 2: Lahana, havuç, soğan, sarımsak, kabaktan oluşan sebze çorbası ve çeşitli meyveler

Gün 3: Lahana, havuç, soğan, sarımsak, kabaktan oluşan sebze çorbası ve ızgara et ya da tavuk, çeşitli meyveler

Gün 4: Lahana, havuç, soğan, sarımsak, kabaktan oluşan sebze çorbası ve ızgara et ya da tavuk, çeşitli meyveler

Gün 5: Lahana, havuç, soğan, sarımsak, kabaktan oluşan sebze çorbası ve bir haşlanmış patates ya da 1 tabak makarna

Gün 6:  Lahana, havuç, soğan, sarımsak, kabaktan oluşan sebze çorbası ve ızgara et yada tavuk

Gün 7: Lahana, havuç, soğan, sarımsak, kabaktan oluşan sebze çorbası ve ızgara et ya da tavuk, 1 kase yoğurt, 1 adet meyve

Sebze çorbasının her gün olması sizin de dikkatinizi çekmiştir. Sebzelerin hepsini kullanmanızı önerdiğimiz bu çorba vücutta detoks etkisi yaratacaktır. Detoks etkisi hem sağlık açısından, hem de kilo verme açısından vücudu gereksiz ve kirli maddelerden arındırdığı için çok önemlidir.Yani lahana çorbası tarifi sadece kilo vermek için değil detoks için de içilebilir. Çoğu şok diyette olduğu gibi Kenan Doğulu Şok Diyetinde de biraz aç kalacaksınız tabi ki. Dayanın ve sadece 7 günde en az 4 kilodan kurtulun ve diyetten sonra yemenize içmenize biraz daha dikkat edin.

kenan doğulu diyet

Kenan Doğulu’nun da yaptığı gibi her gün spor yapın diyet boyunca, yarım saatten az olmamak şartıyla başta koşu, yürüyüş, bisiklet gibi sporlar olmak üzere her türlü sporu yapabilirsiniz.