Kepekten Korunmak İçin Ballı Tarif

  • 1 Star
    Loading...

Kepekler, kepekler erkek kadın demeden herkesin ortak ve büyük sorunu. Çoğu zaman omuzlara dökülmesi, kimi zaman ise saçlardan fırlaması ile çok da rahatsız edici bir durumdur. Bu sorunla mücadele etmek için ise bir çok metot bulunmaktadır. Son yıllarda piyasada satılan şampuanlar, doğal çözümler, bitkisel kürler buna örnek olarak gösterilebilir. Kepeklerle mücadele etmek için türlü türlü duyduğunuz tarif vardır elbet ama biz bir doğa mucizesi olan balı kullandık bu yazımızda.

Saçlarınız kullandığınız sudan, suyun sıcaklığından, havadan, sıkıntıdan, kuruluktan, nemlilikten kısacası her şeyden kepek yapabilir.  Saçın kepeklenmesinin sebebi de insanların kilolu olup olmaması, fizyolojik özellikleri, genlerine göre insandan insana değişir. Bazı insanların saçları iklim değişimlerinde kepeklenirken, bazılarınınkisi sadece hava nemli olduğunda kepeklenir.

Kepeklerinizden arınmanız için bir doğa mucizesi olan ballı tarifimizi sizlerle paylaşmanın zamanı geldi artık. Bir bardak sıcak suya, iki yemek kaşığı kestane ya da çiçek balını koyuyoruz ve eriyene kadar iyice karıştırıyoruz. Karışımı bitene kadar saç diplerimize, saçlarımıza iyice sürüyoruz ve aynı saç boyarken olduğu gibi saçın ve saç derisinin tamamına yedirdiğimizden emin oluyoruz. Yarım saat kadar bekledikten sonra saçımızı sadece su kullanarak yıkıyoruz ve ardından hiç ıslaklık kalmayacak şekilde kurutuyoruz.

Ballı tarifi  kullanarak kepeklerinizden tamamen kurtulmak istiyorsanız ayda 1 kere uygulamanızı öneriyoruz. Marketten alınan bal yerine, daha doğal olduğundan emin olduğunuz balları tercih ediniz. Bu saç bakım kürü ile faydalı sonuçlar almak istiyorsanız eğer balın doğal olması önemlidir. Diğer saç bakım kürlerini sitemizde bulabilirsiniz.