• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kimyon Çayı ile Zayıflama

  • 1 Star
    Loading...

Şimdiye kadar zencefil, zerdeçal, pul biber, kırmızı toz biber, karabiber gibi bir çok baharatla diyet tariflerimiz oldu. Valla benim aklıma kimyon deyince köfte geliyor. Çok da güzel gitmez mi köftenin yanında kimyon. Ayrıca yemeklere de farklı bir tat katıyor. Her yemeğe atılmasa da tavuk ve ete çok yakışır kimyon baharatı. Biraz kimyonun özelliklerini incelediğimizde zayıflamaya yarayan bir kaç özellik olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan bazıları ise şöyle.kimyon çayı

  • Hazımsızlık, şişkinlik gibi sorunlarla sizin adınıza mücadele eder.
  • Kolesterolü azaltır ve bu yüzden kolesterol hastalarına baharat olarak en çok önerilen baharatların başında yer alır.
  • Metabolizmanın hızlanmasına yardımcıdır.

Bu özellikleri sayesinde kimyon size kilo verme konusunda çok yardım edecektir. Bu yüzden de sizler için kimyon çayı tarifi hazırladık. Umarım bu çay ile kısa sürede istediğiniz formu yakalarsınız ve detoks yapmış olursunuz.
Kimyonun toz haliyle çay yapmak zor olsa da siz yine de kullanabilirsiniz. Ama bizim tavsiyemiz kimyon tohumu olarak aktarlardan temin edebileceğiniz iri taneli tohumları çay yapmak için kullanmanızdır. Bir filenin içine kimyon tohumlarını koyun ya da filesiz olarak bir ya da iki tatlı kaşığı demliğe atın. Sonra aynı çay demliyormuş gibi önce kaynamasını sonra ise demlenmesini bekleyin. Sıcak ya da soğuk olarak, içine biraz limon sıkarak içebilirsiniz.
zayıflama çayıSabah kalkar kalkmaz bir, akşam yatmadan iki bardak içmeniz yararınıza olacaktır. Gün içinde de tabi yediklerinizde aşırıya kaçmayın ve karbonhidratlı besinlerden uzak durmaya özen gösterin. Kimyon çayını düzenli olarak kullanırsanız siz de sonucu fark edeceksiniz.