Kimyon Zayıflatıyor!

  • 1 Star
    Loading...

İşte zayıflama konusunda yardımcı olan bir ürün daha: KİMYON. Kimyon daha çok Asya ve Afrika kıtalarında yaygın olarak kullanılan, köfteyle birleşince tadına doyulmaz bir baharattır. Bir çok tarifte de yer alabilen kimyon baharatının faydaları o kadar fazla ki, zayıflamaya yardımcı olması bunlardan en basit özelliği. Her türlü yemeğinizde en az iki kaşık kimyon kullanın. Zaten ağır bir baharat olmadığından yemeğin tadını çok da değiştirmez, yemeğinize resmen sağlık eklemiş olursunuz.

Kimyonun Faydaları

  • Kimyon hazımsızlık gibi sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olacağı gibi aynı zamanda kabızlık yaşandığı zaman da iyi bir kurtarıcı görevi yapar.
  • Vücutta olan pH yani asit baz oranını dengeleyerek sağlıklı kalmanıza yardımcı olur.
  • Metabolizma hızını artırma konusunda da inanılmaz başarılıdır. Metabolizma hızı artan bir bireyin daha hızlı kilo vereceğini zaten biliyorsunuz. Metabolizma hızınızı artırmak için az yağlı ya da süzme yoğurda kimyon ilave ederek tüketebilirsiniz.
  • Kolesterolü yüksek olan hastalara iyi gelir. Özellikle kolesterol seviyesi yüksek olan hastalara bir çok baharat yasaklanır fakat kimyon yasaklı baharatlar içinde yer almaz.
  • Normalde her insanın kanında belirli bir yağ oranı vardır. Kan oranında bulunan yağın artması bir çok hastalığı beraberinde getirir. Kimyon kandaki yağ oranını da düşürerek hastalıklara çıkarılan davetiyeleri yırtar, atar.

Eğer kimyonun tohumlarını bulabilirseniz (ki aktarlarda bir kaç sefer denk geldim) kimyon tohumu çayı ile müthiş rahatlayacağınız bir çay hazırlayabilirsiniz. Bu sefer çay değil kimyon tohumu kullanarak aynı çay demler gibi demleyeceksiniz. Ardından abartmadan günde sabah ve akşam birer bardak olacak şekilde kimyon çayını tüketeceksiniz. Zayıflamanıza çok yardımcı olacak kimyon çayı biraz acı olabilir tatlandırmak istiyorsanız bir çay kaşığı kadar kestane ya da doğal çiçek balı atarak da tüketebilirsiniz.