Kimyonlu Yoğurt Kürü

  • 1 Star
    Loading...

Hem yoğurt hem de kimyon severler için bir kür hazırlayalım istedik. Kimyon gibi şifalı bir baharatı sevmiyorsanız bile bu kürde olmazsa olmaz olduğundan denemenizi istiyoruz. Kimyon baharatlar arasında her ne kadar pul biber, kırmızı toz biber, karabiber gibi meşhur baharatlardan sonra geliyor gibi olsa da aslında ön planda tutulması gereken, çok faydalı bir baharattır.
yoğurtlu kür Bu kürün bir diğer önemli parçası ise yoğurt içermesi. Yoğurt, diyetlerde, kürlerde, bitkisel tedavilerde, cilt lekelerinde, saç bakımında sık sık kullanılan ve bir çok yararı olan bir yiyecektir. Zaten Türk kültürüyle bağdaşan, Atalarımızın yıllardır tükettiği bir besin olması da bunun bir ispatı değil mi sizce de? Yağ yakmasıyla, metabolizma hızlandırmasıyla ve protein içeriği ile tok tutmasıyla bizim de bir çok diyette baş köşede tuttuğumuz bir yiyecektir yoğurt. Şimdi gelelim kürü nasıl uygulayacağımıza. Bir kase yoğurdun içine bir yemek kaşığından fazla olmamak üzere kimyonu ekliyoruz ve karıştırarak on on beş dakika kadar dinlenmeye bırakıyoruz. Ardından sabah kalkar kalkmaz bir kase, öğle yemeği yerine iki kase ve akşam yatmadan önce bir kase olacak şekilde bu basit kürü yiyoruz. O kadar basit ki hazırlaması, isterseniz iş yerinizde isterseniz yolculuk esnasında hemen hazırlayıp yiyebilirsiniz. Bu kürü denildiği günde 3 kere düzenli olarak tüketirseniz zayıflama hızınızı artırmakla kalmayacak, aynı zamanda küçük bir detoks başarmış olacaksınız.
yoğurt kürü Çok kısa sürede kilo verme garantisi vermez zayıflama kürleri genelde. Biz de kimyonlu yoğurt kürünü belki uzun bir süreliğine kullanacağız ama ardından hem sağlık kazandırdığını hem de zayıflattığını fark edeceksiniz.