Kırılan Saçlara Hint Yağıyla Harika Bakım

  • 1 Star
    Loading...

Saçları kırılan kadınlara, erkeklere çözüm getiren, saçları güçlendiren, kuru saçları nemlendiren, saç derisi kaşıntılarını azaltan, kepekle mücadele eden hint yağını her türlü aktarda, bakım ürünleri satan marketlerde, internette bulabilirsiniz. Bulunması zor olan bir yağ biçimi olmadığından, bu kürü rahatça uygulayabilirsiniz. Hint yağı sadece saç bakım ürünlerinde değil aynı zamanda cilt bakım ürünlerinde de kullanılan çok faydalı bir bitkidir.

Yaklaşık yarım çay bardağı hint yağını kaynatana kadar ısıtın ve sonra yaklaşık 3 saat kadar soğumaya ve dinlenmeye bırakın. Soğuyan hint yağını saç derinize, saçlarınıza yavaş yavaş masaj yaparak sürün. Sonra aynı “Saçını Zeytinyağıyla Canlandır” adlı yazımızda da olduğu gibi sıcak havluyu başınıza sarın, böylece saç derisi gözenekleriniz açılacak ve hint yağıyla beslenecektir. Bu işlemi 1 saatten fazla saçlarınıza uygulamayın, aksi taktirde kepeklenme olabilir. Zaten atalarımızın da söylediği gibi herşeyin fazlası zarar, azı karar. Hangi kür, hangi ilaç, hangi ilaç olursa olsun fazla kullanım durumunda vücudunuzda, sağlığınızda bazı sağlık problemleri yaşamanızı sağlayabilir.

Saçlarınızı ve saç derinizi yağdan iyice arındırmak için, saçlarınızı en iki kere şampuanlayıp, iyice durulayın. Hint yağı saçınızı güçlendirmede birebir bir ilaç olduğundan ayda bir kere bu bakımı saçlarınıza ve saç derinize uygulamanızı öneririz. Ayda bir kere bakım uygulamanız durumunda kısa süre içinde, sürekli sizi boğan kürleri de uygulamadan kırık saçlarınıza çare bulabilirsiniz. Kırık saçlarınızın bir an önce düzelmesi dileklerimizle.