Kırışıklık Giderici Japon Maskesi

  • 1 Star
    Loading...

Kimi insanların dertten tasada, kimilerinin de genetik yüzleri daha erken kırışır. Özellikle alın ve göz çevresi bölgelerinde meydana gelen kırışıklıklar, insanı olduğundan daha yaşlı gösterir. Bu da oldukça rahatsız edici bir durumdur. Bu kırışıklardan kurtulmak için belki de ne maskeler, ne kürler denediniz değil mi? Bir de size vereceğimiz tavsiyelere ve maske tarifine göz atın.pirinc-maskesi Öncelikle göz çevresi kırışıklarının bir çok sebebi olabilir. Bazen güneşten kaynaklı olabilir. Güneş gözlüğü kullanmayan insanlar, güneşli havalarda, gerek araba kullanırken gerekse dolaşırken gözlerini kısarak hareket ettiklerinden zamanla göz çevresinde kırışıklıklar oluşmaya başlar. Bu yüzden güneşli havalarda gözlerinizi kısmak yerine güneş gözlüğü kullanmalısınız. Bu sayede göz çevresi kırışıklıklarına bir nebze de olsa önlem olmuş olursunuz. Eğer kırışıklarınız çıkmaya başladıysa ya da kırışmasını istemiyorsanız, gelin bu maskeyi uygulayın.
Japon maskesi için gerekli malzemeler ise şunlar:
Yarım çay bardağı beyaz pirinç
Bir yemek kaşığı yağsız süt
Bir tatlı kaşığı çiçek balı
Bir çay kaşığı limon suyujapon-maskesi Yarım çay bardağı pirinci pilav yapıyormuş gibi haşlayın ve sonra soğumaya bırakın. Soğumasının ardından içine sütü, balı ve limon suyunu ilave edin ve özellikle göz çevresi, alın bölgesi ve boyna bol miktarda sürün. Vücudunuzun başka yerlerinde olan kırışıklara da sürmeniz mümkün. Sürdükten yarım sonra yüzünüzü duru suyla yıkayarak maskeyi temizleyebilirsiniz.
Yüz maskelerini sürmeden önce yüzünüzün temiz olması önemlidir, bu yüzden maske öncesinde doğal bir sabunla yüzünüzü iyice yıkayın.