• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kış Mevsimine Özel Portakal Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Kış mevsiminde diğer mevsimlere nazaran kilo almak çok daha normaldir. Malum soğuklar insanların da havasını değiştiriyor. Havamız olumsuz yönde değişiyor, kilomuz da olumsuz yönde değişecek tabi modumuz değişince. Malum evden dışarı çıkmak istememeler, biraz abur cubur gıda yemeler derken bir bakmışsın ki bir sürü yeni kilo eklenmiş. Bu yüzden de temkinli olup, sakin olup kış mevsimini ufak diyetlerle geçirmeliyiz. Diyetleri de o kadar güzel seçmeliyiz ki kış mevsiminde vücudu zayıf düşüren ve bizi hasta edebilecek diyetlerden olmamalı.portakal-diyeti
Kış mevsiminde hasta olmamamızı sağlayacak, bol sulu ve bol C vitaminli portakaldan başka bir şey düşünmüyorsunuzdur herhalde diyet konusunda da. Portakal kış mevsiminin en faydalı meyvelerinden biridir. Vücudun yazın su ihtiyacı çoktur elbet. Ama yaz aylarında herkes su içer zaten. Önemli olan kış aylarında da sıvı tüketimini devam ettirebilmektir. Bol sulu içeriğiyle portakal bu konuda da bizlere yardımcı olacaktır. Zaten C vitamini barındırmasından bahsetmiyorum bile. Gelelim listemizden bahsetmeye.
Sabah kahvaltısında en az bir adet portakal yiyoruz ve üstüne iki çay kaşığı bal tüketiyoruz. Hem faydalı olacak hem de enerji verecek bu ürünler, sizi öğlene kadar fazlasıyla tutacaktır.kis-diyetleri
Öğle ve akşam yemeğinde ekmek yememek şartıyla istediğinizi abartmadan yiyebilirsiniz. Protein ağırlıklı yemekler (et, tavuk gibi) kilo vermenizi daha da kolaylaştıracak. Akşam yemeğinden sonra da bir tane portakal yiyoruz. Bir de unutmadan gece yatmadan da bir bardak taze sıkılmış portakal suyu içmeyi unutmayın.
Bol sıvı tüketmeye de devam ediyoruz diyet boyunca. Diyeti bir hafta uygulamanız durumunda vücudunuz rahatlayacak ve kilo almamanın yanında kilo verme konusunda güzel adımlar atacaksınız.