• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kiviyle Cilt Bakımı

  • 1 Star
    Loading...

kiviyle cilt

Kivi deyince insanın aklına hemen bol C vitamini içeren, kışın gribe nezleye iyi gelen, tatlı ve ekşimsi bir meyve geliyor. Tabi sadece C vitaminli olması ve güzel bir meyve olması değil kivinin avantajları. Kivi cilt için ilaç gibi bir meyve. Vücudunuzda derinin yenilenmesi üzere ortaya çıkan ölü derileri adeta yok eden kivi, aynı zamanda cildi yeniliyor, cilt bakımı yapıyor.

Kivi, içinde sadece C vitamini bulundurmaz, aynı zamanda az da olsa B vitamini, kalsiyum, fosfor da bulunduran kivi, bu maddelerle cildi sadece güçlendirmez aynı anda sağlıklı bir denge kurmada cilde yardımcı olur.

Nasıl maske yaparım?

Kiviyi nasıl yüzünüze ya da vücudunuza maske olarak uygulayabiliriz diyorsanız hem meyvesi, hemde suyunu kullanabilirsiniz. Kiviyi dilim dilim doğrayarak yüzünüze 2 hafta boyunca günde 15 dakika koymanız durumunda, cildinizdeki sivilceler azalacak, gözenekler açılacak, yüzünüz yağlıysa yağlar azalacaktır. Adeta cilt ilacı olarak nitelendirebileceğimiz kivinin kabuklarını soymadan rondodan geçirdiğinizde ise sıvı olarak yüzünüze maske olarak uygulayabilirsiniz. Kivi suyu ve kabuklarıyla yaptığınız sıvıyı, yüzünüze 2 günde 1, 15 dakika olacak şekilde 2 hafta boyunca uygularsanız kuru cildiniz nemlenecek, nemli cildiniz kuruyacaktır. Yani bu maske yüzünüzdeki yağ dengesini ayarlayacak ve yüzünüze renk gelmesini sağlayacaktır.