Kızlık Zarı Tamiri (Hymenoplasti) 

  • 1 Star
    Loading...

Kızlık zarının tamir edilmesi de aslında bir tür estetik işlemidir. Genital estetik olarak nitelendirilen bu durum ülkemizde olan bekaret baskısından dolayı oldukça fazladır. Aslında fiziksel hiçbir durumu olmamasına karşın, diğer estetik operasyonlar gibi güzelleştirmek, seksileştirme ya da düzeltme değil, sadece sosyal baskıdan dolayı yapılan ve sık olarak duyulan bir durumdur. Çünkü ülkemizde bekaret ve namus hala iki bacak arasında görülmekte, insanlar bu hususa fazlasıyla özen göstermektedir.

Kızlık zarı vajina girişinden yaklaşık olarak 1-2 cm içeride bulunan, esnek bir yapıdır. Üzerinde adet kanamasının geçeceği kadar bir delik bulunan bir et parçasıdır. Öyle bir ilişkide bu et parçası kaybolmaz sadece yıpranır ve yırtılabilir. Yırtılırsa kanama olur ve sözde bekaret bozulmuş kabul edilir. Bu et parçası bir çok ilişki ve bir çok doğum sonrası kaybolur ve tamir edilemez hale gelir. Aksi taktirde zar parçaları hala yerindeyse her daim tamir işlemi gerçekleştirilebilir.

Kızlık Zarı Tamiri Ameliyatı

Genelde hastanın isteğine bağlı olarak genel ya da lokal anestezi kullanılır. Ameliyat yarım saat gibi kısa bir sürede tamamlanır. Ameliyat sonrası hafif kanamalar görülebileceğinden kanamalar durana kadar ped kullanmayı öneririz. Ameliyat sonrası vajinal bölgeyi olabildiğince temiz tutmaya özen gösterin.

Kanamalar durduktan sonra normal hayata geri dönebilirsiniz.

Kızlık zarı kişiden kişiye farklılık gösterir, bazılarında bir kaç ilişki sonra yırtılır bazılarında ise masturbasyon esnasında bile yırtılabilir. Eğer yırtılmasını istemiyorsanız elinizi ya da herhangi bir cismi vajinaya sokmayınız.

Kızlık Zarı Tamiri Fiyatı

Kızlık zarı tamiri ameliyatı fiyatı ise tabiki de doktordan doktora değişiyor. Ama 2017 yılı fiyatları genel olarak 2000 TL’den başlayan fiyatlar. Bu civarları abartı fiyat olarak düşünmeyin sonuçta bir operasyon geçiriyorsunuz. Fiyattan önce daha önce bu operasyonu yapmış doktorları tercih edin. İnternet sitelerinden rahatça bu bilgileri edinebilirsiniz.

Zarın Dikildiğini Partner Anlayabilir mi?

En çok sorulan sorulardan biri de bu. Eğer bir doktor ya da cerrah ile birlikteyseniz ve incelemesine izin veriyorsanız anlayabilir 🙂 Aksi taktirde uzman olmayan birisinin kızlık zarı tamiri olayını anlamasına imkan yoktur.