Kuru Cilde Bal Maskesi

  • 1 Star
    Loading...

Kuru cilde sahip olup da maske bulmakta zorlanmayan yoktur herhalde. Kuru ciltlerin en büyük sıkıntısı eğer doğru cilt bakım ürünü ya da doğru yüz maskesi tercih edilmez ise cildin kuruluğunun artıp daha büyük sıkıntı yaratma ihtimali vardır. İşte bu yüzden de kuru cilt bakımı diğer ciltlere göre çok daha zordur ve pul pul dökülme, cildin yara bere içinde kalmasına gidecek kadar ağır sonuçları vardır.

Bal ve hindistan cevizi yağı bir arada kullanılıyor bu yüz maskesi tarifinde. Balın besleyici, iyileştirici etkisi; yağın ise nemlendirici ve güçlendirici etkisi bir araya gelince kuru hücreler yerini bırakıyor daha nemli hücrelere. Pekala doğal yüz maskesi nasıl uygulanacak? Bir yemek kaşığı organik çiçek balı ve bir tatlı kaşığı hindistan cevizi yağını karıştırıyoruz. Ardından yüzünüze yavaş yavaş yedirerek aynı krem sürer gibi sürüyoruz. Yüz maskesi daha önce yaptıysanız bilirsiniz zaten, yüzünüzün neredeyse tamamını sarmalı. Göz altları ve göz kapakları dahil her yerine sürebilirsiniz. En az yirmi dakika suratınızda kalmalı bal maskesi. Ardından önce duru su ile sonra ise yağı geçirecek doğal bir sabun ile yıkayınız. Yüz maskesi öncesi de yüzünüzün temiz ve kuru olduğundan emin olunuz lütfen.

Piyasada bulunan ve çoğu zaman geçici çözümler yaratan doğal olmayan bakımlar yerine, evde yapabileceğiniz bu doğal cilt bakım ürününü size de daha mantıklı gelmiştir.