Kuşburnu Çayı ile Zayıflama

  • 1 Star
    Loading...

Merhaba okurlarımız, yine bir zayıflama programını sizlerle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz. Diyet yapmakta zorlanan o kadar çok insan var ki bilemezsiniz. Diyetler ya yarıda bırakılıyor sabırsızlıktan, ya da en başından aç kalma korkusundan diyetlere başlanamıyor. O zaman başvurmanız gereken kısa süren şok diyetlerdir ama aç kalma korkusu onları da yapmanıza engel olur.

kuşburnu zayıflama

Tek çare kakıyor geriye zayıflamak için. O fa zayıflama çayları ya da zayıflama kürleri ile zayıflama. Biz de yeni bir tarif verelim o zaman.
İki avuç kadar kuşburnunu demliğe atın ve üzerine iki bardak su koyup demlemeye başlayın. On dakika sonra bir limonu içine sıkın ve bir yemek kaşığı kadar kestane balı ya da çam balı ekleyin. Normal çay demler gibi demlendiğinden emin olduktan sonra süzerek bir kaba alabilirsiniz. Kuşburnu çayı ister sıcak ister soğuk olarak tüketebileceğiniz bir çaydır. Sindirim ve boşaltım sistemini hızlandırırken, aynı zamanda yapacağı detoks etkisiyle zayıflamanıza katkı sağlayacaktır.

zayıflama çayı

Sabah kalktıktan on dakika sonra ve akşam yatmadan yarım saat önce kesinlikle tüketmelisiniz. Eğer isterseniz öğünlerden de yarım saat önce tüketebilirsiniz ama bu durum isteğe bağlıdır. İçindeki bal, içerdiği şeker oranıyla gün içinde aşırı acıkmanızı engelleyeceğinden oldukça büyük önem taşımaktadır. Balın ayrıca antibiyotik içeriği ve limonun C vitaminli yapısı sizi hastalıklardan da olabildiğince koruyacaktır.

Kuşburnu suyu içerek zayıflama diyetsiz, yavaş fakat sağlıklı bir zayıflamadır. Bu yüzden bu tarz organik bitki çaylarını herkese öneririz. Sadece belirli dönemlerde hamilelerin sık tüketmemesi gerekir.