şişli vip bayan

Kuşkonmaz Çayı Nasıl Yapılır?

  • 1 Star
    Loading...

Kuşkonmaz çok acayip bir bitki. Zayıflama kürlerinde çokça kullanılan bu bitkinin bir çok özelliği var. Öncelikle müthiş bir detoks uzmanı. İçerdiği mineraller sayesinde vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor. Ayrıca vücudunuzda fazla tutulan su varsa onun da atılarak ödemlerin azalmasını sağlıyor. Bu sayede zaten ödem atarak bir kaç kilo hafiflemiş olursunuz.

Kuşkonmaz çayı yapmak ise oldukça basit. Kuşkonmazları üçe ya da dörde bölün ve fileli bir torbanın içine koyup çaydanlığa yerleştirin. Üstüne iki üç bardak su koyun ve çay demler gibi demleyin. Su en az yarım saat kaynamalı ve ardından en az yirmi dakika kısık ateşte demlenmeli. Ardından bardağa koyup içine bir bal atarak ya da atmadan içebilirsiniz. Tadını biraz hafifletmek için bal takviyesi tercih edebilirsiniz.

Kuşkonmaz çayını sıcak olarak tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Isıtarak içebileceğiniz ve tadının bozulmayacağı bir çay bu. Üç günden fazla süre ısıtmayınız yeter, taze olarak yapmanız daha iyi olacaktır üçüncü günden sonra.

Tüm öğünlerden bir saat önce birer su bardağı olacak şekilde bir ya da iki hafta içiniz. Kendinizi hafiflemiş, zinde ve daha az yemek yerken bulacaksınız.

İsteyenler kuşkonmaz, kuşburnu ve ıhlamur karışımı sağlıklı bir çay da yapabilirler. Ama kuşburnu çabuk acıyacağından çayı daha kısa sürede tazelemeniz gerekecektir bunu unutmayın.

www.ruz4.com