Kusursuz Makyaj İçin 10 Profesyonel İpucu

 • 1 Star
  Loading...

Güzel ve doğru yapılmış makyaj ile kusurlarınızı kapatarak, güzelliğinizi daha çok ortaya çıkarabilirsiniz. Her kadın yapacağı yapacağı doğru makyaj ile kendisinin makyaj sanatçısı olabilir. Tabi kusursuz makyaj için bazı ipuçları bilmek şarttır. Bu yöntemleri uygulayarak daha güzel görünüm elde etmek sizin elinizde…

 • Makyajınızı Yenilemek Yerine Tazeleyin

Sabah makyajınızı düzgünce yaptıktan sonra gün içerisinde ya da akşam makyajınızı temizleyip yeni bir makyaj yapmak yerine tazelemeniz çok daha iyi olacaktır. Bunun için peçeteyi hafifçe bastırarak yüzünüzde birikmiş yağları temizleyebilirsiniz. Ya da tonik yardımıyla üst kısımdaki çok ince katmanı alabilirsiniz. Daha sonra ise pudrayı yüzünüzde gezdirerek taze bir görünüm elde edeceksiniz.

 • Cilt Tonunuzdan Daha Koyu Fondöten Kullanmayın

İyi bir makyaj için doğru fondöten tercihi çok önemlidir. Fondöten alırken kesinlikle kendi ten renginizden daha koyu bir fondöten almayın. Daha koyu fondöten vücudunuzun geri kalan kısmıyla zıtlık oluşturacak ve kötü gözükecektir. Bu yüzden alacağınız tona karar verirken mutlaka boyun bölgenizde deneme yapın.

 • Maskaranızdaki Fazlalığı Alın

Kirpiklerin uzun, dolgun ve güzel gözükmesi kadar doğal gözükmesi de çok önemlidir. Maskarada biriken ürün fazlalıkları ise topaklanmaya sebep olur ve doğal bir görünüm oluşmasını engeller. Bunun için maskarayı uygulamadan önce bir peçete yardımıyla mutlaka temizleyin.

 • Fırçalara İyi Bakmak Çok Önemli

Makyajın güzel olması için iyi makyaj malzemeleri kadar fırçaların da iyi olması çok önemlidir. Bunun için fırça alırken ucuza kaçmamak kaliteli ürünler tercih etmek gerekir. Bununla beraber fırçaların bakımına da özen gösterilmelidir. Eğer gerekli özen gösterilmezse fırça ne kadar kaliteli olursa olsun kısa sürede çöpe atmak zorunda kalırsınız. Fırçalarınızı kirli bir halde bekletmeyin. Onları bebek şampuanıyla ya da beyaz sabunla düzgün şekilde belli aralıklarla temizleyin. Temizledikten sonra ise eğimli bir yüzeyde kağıt havlu üzerinde kurutmanız gerekir. Şayet bu şekilde kurutmazsanız fırça içinde kalan su kıllara ve yapışkana zarar verir.

 • Pahalı Vücut Peelinglerine Hiç İhtiyacınız Yok

Vücut bakımı için pahalı peelinglere hiç ihtiyacınız yok. Evde kolayca yapacağınız uygulamalarla ipeksi bir cilde sahip olabilirsiniz. 4 yemek kaşığı tuz ya da şekeri zeytinyağıyla karıştırın. Bu karışıma sevdiğiniz aromalardan birkaç damla damlatın. Daha sonra ise duştan önce bütün vücudunuza uygulayın. Uyguladıktan sonra ılık suyla güzelce durulayın. Kesenin de güzel bir cilt için oldukça önemli olduğunu unutmayın.

 • Pudra Uygularken Elinizi Hafif Tutun

Pudra kusurları kapatan ve makyajı sabit tutan önemli bir üründür. Fakat her şeyde olduğu gibi pudrayı uygularken de dengeli olmak şart. Çok miktarda pudra kullanırsanız bu durumda cildinizin üstünde donuk bir maske varmış gibi görünüz. Cildinizin tazeliğinin ve ışıltısının bastırılmasını istemezsiniz sanırım. Bu yüzden pudra kullanırken puf ya da sünger yerine fırça yardımıyla hafifçe sürmeniz daha iyi olacak.

 • Dudaklarınızı İhmal Etmeyin

Dudakların güzel gözükmesi oldukça önemlidir. Güzel ve seksi gözüken bir dudağa sahip olduğunuzda diğer makyajlar bunun gölgesinde kalacaktır. Dudaklarınızın bakımı için pahalı nemlendiricilere ya da kremlere de ihtiyacınız yok. Bunun için size oldukça kolay bir yöntem tavsiye edeceğiz. Eşit miktarda toz şeker ve zeytin yağını karıştırarak dudaklarınıza sürerek yumuşak ve bakımlı dudaklara sahip olabilirsiniz. Böylece ruj sürdüğünüzde de dudaklarınız çatlak değil kadife bir görünüme sahip olacaklar.

 • Rujun Kalıcılığına Dikkat Edin

Ruj gün içerisinde en kolay kaybolan makyaj ürünlerindendir. Rujunuzun kalıcı olması içinse size bir tavsiyemiz var. Rujunuzu sürdükten sonra ince bir peçeteyi dudaklarınıza götürün daha sonra ise üstünden pudra ile geçin. Böylece gün boyu ruj dudaklarınızda kalacak. Bu yöntemle aynı zamanda rujunuzun dişlerinize bulaşmasını da engellemiş olacaksınız.

 • Kuyruklu Eyeliner Sandığınız Kadar Zor Değil

Kuyruklu eyeliner gözlerin daha iri ve etkili gözükmesi için oldukça önemlidir. Göz şekline uygun olarak uygulanan eyelinerle daha etkileyici bir makyaja sahip olabilirsiniz. Kusursuz bir şekilde kuyruklu eyeliner sürmek istiyorsanız işte size bir tavsiye. Göz altı kirpik altınızı kaşınızın ucuna kadar takip eden kısma bant yapıştırın. Daha sonra ise eyelinerınız ile çizginizi çizin ve bandı çıkartın. Böylece kusursuz bir görünüm yakalayacaksınız. Aynı işlemi diğer gözünüz için de yapın. Fakat iki gözünüzde de simetrik bir açı yakalamaya dikkat edin.

 • Makyajınızı Çıkartırken Yağlar Kullanın

En kalıcı makyajı bile doğal yağ yardımıyla kolayca çıkartabilirsiniz. Bunun için zeytinyağı, badem yağı, Hindistan cevizi yağı ya da vazelini kullanabilirsiniz. Cilt tipiniz için hangi yağın daha iyi olduğunu düşünüyorsanız o yağdan birkaç damla pamuğa damlatın. Bu pamukla cildinizi güzelce temizleyin. Göz makyajınız içinse pamuğu gözünüzün üzerinde birkaç dakika bekletin ve hafifçe bastırarak alın. Böylece kalıcı göz makyajlarını bile kolayca temizleyebilirsiniz.