Limon ile Zayıflama

  • 1 Star
    Loading...

Limon her ne kadar şeker oranı yüksek olsa da diyetlerde bol bol kullanılıyor. Çünkü şekerli bir meyve olması özelliğinin yanında sindirim hızlandıran, metabolizmayı harekete geçiren, yağ yakan özelliklere de sahip. Limon zaten neredeyse her diyette ya içecek olarak ya da yan malzeme olarak kullanılmaktadır. Biz ise bu diyeti hem sağlıklı olmasından dolayı, hem de iyi bir sindirici olduğundan herkese tavsiye ediyoruz.
limonla zayıflama
Aslında bir diyet değil birçok tarif vereceğiz size bir anda. Limonu hayatınıza nasıl sokmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.
Örneğin sabah kalkar kalkmaz bir bardak suyun içine yarım limon sıkıp için. Bu gün içinde yapmanız gerekenler arasında birinci sırada.
limonun faydaları
Öğle yemeklerinde salata, balık, çorba, pırasa gibi yemekler yiyorsanız onların da içine limon eklemeyi unutmayın.
Akşam yemekleri de aynı öğle yemekleri gibi limonsuz geçmesin.
Gün içinde ıhlamur, çay, yeşil çay, bitki çayı içiyorsanız bunları da limonsuz tüketmeyin derim. Ne kadar çok limon o kadar az kilo.
Gece yatmadan önce de en az bir su bardağı limonlu su tüketmek gerekecek. Bunun sebebi ise gece çalışan vücudun biraz daha hızlı çalışmasını sağlamak.
Bol C vitaminli içeriği ile limon aynı zamanda C vitamini eksikliğinden kaynaklanan nezle, grip gibi hastalıklara yakalanmanıza da engel olacaktır. Limon gibi faydalı ve lezzetli meyveleri hayatınızda bir yere koyun ve hiçbir zaman çıkarmayın.