• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Limonla Cilt Bakımı

  • 1 Star
    Loading...

limon maskesi

Kışın küçüklükten beri annelerimizden duyduğumuz, balığın, pırasanın, salatanın, mercimek çorbasının olmazsa olmazı, nezle ve gribin bir numaralı düşmanı olan limon aynı zamanda da cildin de çok yakın dostudur. Suyuyla, kabuğuyla cilt bakım ilaçlarında en çok kullanılan meyveler arasında yer alan limonla neler yapabileceğinizden bahsedelim biraz.

Limonla yıkanmak cildinizin üstündeki ölü derilerden kurtulmanızı sağlarken aynı zamanda vücudunuzun kan dolaşımına da yardımcı olacaktır. Limonla banyo için önce limonları kabuklarıyla beraber ılık bir suya atın ve 3-4 saat kadar bekletin. Sonra banyo yapmak için bir sıcak su hazırlayın ve bir kovaya koyun, kovanın üstüne limonlu suyu ilave edin. Kendinizi inanılmaz rahatlamış hissedeceksiniz. Bunu 2 haftada toplam 4 kere uygulamanızı öneririz. Cildinizdeki değişikliği farketmemeniz mümkün olmayacak.

limon

Limonu hiç suyu kalmayacak şekilde bir kaba sıkın ve kabukları 50-60 derece sıcaklıktaki 3 bardak suyun içine atın. Kabuklar suya rengini tamamen verene kadar yaklaşık 45 dakika suyu kaynatın ve sıktığınız limon suyunu içine ekleyin ve soğumaya bırakın. Soğuyan suyu vücudunuzun en çok açıkta kalan yerlerine yani yüzünüze, kollarınıza ve dirseklerinize, bacaklar, ayaklarınıza yedire yedire yavaş yavaş sürün. Limonu yaklaşık 20 dakika bekletin ve bu işlemi 4 günde bir 20 gün devam ettirin. Mümkün olduğunca bu bakımı gece yapın ve sonrasında uyuyun aksi takdirde güneş gören limon teninizi yakabilir. Bu bakım vücudunuzun en çok kirlenen yerlerinde peeling etkisi yapacak, yani derinizin canlı ve daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Limonun yarısını her sabah bir ılık su dolu bardağa sıkıp sabahları içmeniz ise sindirim sisteminizi hızlandıracak ve incelmenize yardımcı olacaktır. Hiçbir diyette yasak olmayan, kışın nezle-grip düşmanı limonu hayatınızdan sakın çıkarmayın.

Doğal Cilt Bakımı makalelerimizin devamını sitemizde bulabilirsiniz.