• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Masa Başı Çalışanlara Özel Diyet

  • 1 Star
    Loading...

Masa başı çalışmak çoğu kişinin hayali olsa da elbette kilo almak gibi bazı sıkıntıları var. Homini gırtlak da yiyorsanız eğer, kilo almamanız mümkün değil. Gelsin kekler, çikolatalar, poğaçalar derken bir bakmışsınız ideal kilonuzun 10 kilo üstündesiniz ve daha devam ederseniz bu artarak devam edecek. Her ne kadar sizleri yormak niyetinde olmasak da, masa başı çalışırken kilo almanızı istemeyiz değil mi? Bunun için de sizlere güzel bir diyet listesi sunacağız.masabasi-calisan-diyeti Sabah kahvaltıları yapmakta zorlanıyor olabilirsiniz belki. Malum erken kalk, kahvaltı hazırla, bir şeyler ağzına at, hazırlan darken ya işe geç kalıyorsunuz ya da çok erken kalkmak zorunda kalıyorsunuz. Bu da haklı olarak en az haftada 5 gün çalışan sizlerin istemediği bir şey olsa gerek. Öncelikle belirtelim kahvaltısız diyet olmaz. Masa başı çalışıyorsanız ve kahvaltı yapamıyorsanız eğer, bir kaba domates, salatalık, yağsız peynir, 3-5 tane zeytin, marul, havuç koyun ve iş yerinde yavaş yavaş, sindire dindire yiyin.calisan-diyeti Öğle yemekleri biraz daha hafif olsa iyi olacak. Gün boyu oturup çok yemek yemek iyi değil tabiki. Bir marketten 200-250 gramlık bir yağsız yoğurt alın ve öğle arasında sadece bunu tüketin.
Akşam yemeği biraz daha rahat geçecek. Bir dilim kepekli ekmek, güzel bir et ya da tavuk yemeği yeterli olacak. Fırında yapmanız ya da haşlama olarak yapmanız tavsiyemizdir.
Akşamları mümkün olduğunca hareketli olmaya özen gösterin. Masa başı çalışanların metabolizması çok yavaşlar, bu yüzden spor zayıflamaları için çok önemlidir. En azından yirmi dakikalık bir yürüyüş zayıflamanızı oldukça hızlandıracaktır.