sex hikayeleri porno izle sex hikayesi

Meme Kanserinde Erken Tanı

  • 1 Star
    Loading...

Aşağıdaki şekilde gördüğünüz süt kanallarından kesitlerdir. İlk şekil süt kanalının normal görünümüdür. İkinci şekilde hücrelerin çoğaldığını görüyoruz. Bu evrede kitle küçük olduğu için ele gelmeyebilir. 3. Şekilde ise gördüğünüz gibi kanalı tamamen kaplamış. İşte bu evre de mememizde ele gelen kitleden bahsedebiliriz. Bizim için erken evre, hücreler kanal dışına çıkmadan onu tespit etmektir. Böylelikle o bölgenin çıkarılmasıyla tedavi edebiliriz.   4. Şekilde hücrelerin kanal dışına çıktığını görüyoruz. O zaman geç mi kaldık ? Tabi ki hayır, geç değil! Yine o bölgenin çıkarılmasıyla tedavi edilebilir.

Meme Kanseri Evreleri

Her kanserde olduğu gibi meme kanserinde de belirli evreler vardır ve kanserin yayılmasına bağlı olarak belirlenmiştir. İlk evrelerde kanserin teşhis edilmesi çok önemli bir hayat kurtarıcıdır.

Hücrelerin kanal dışına çıkmasından sonraki evre ise koltuk altında bulunan lenf bezlerine yayılmasıyla olur. Ama hala geç kalmış sayılmayız. Yine tedavi edilebilir. Lenf bezlerinden sonraki evre ise artık çevre organlara yayılmasıyla olur. Yukarıda yer alan resimden evrelerin nasıl olduğunu gözlemleyebiliriz.

1. Evre kanserin oluşma safhasıdır. Bu safhada kitle ele gelir ve çok erken tanı koyulma şansı vardır ve sadece basit bir müdahaleyle hayatınız kurtulabilir. Memede ağrı ve sızılar oluşur.

2. Evre meme kanseri biraz yayılır ve ilk olarak lenf bezlerine sıçrar. İşte bu bir tehlike sinyalidir ve doktora acilen gidilmelidir. Koltuk altınızda da bir kitle hissederseniz.

3. Evre kanserin yayılma hızının arttığı ve alanının yayılmaya başladığı evredir.

4. Evre ise kanserin vücudun bir çok yerine yayılmış evredir. Bu evreye gelmiş olmadan lütfen doktora görünün.

O zaman ne diyoruz ‘’ KANSERDEN DEĞİL GEÇ KALMAKTAN KORK ! ‘’