sex hikayeleri porno izle sex hikayesi

Menapoz Dönemi Sıkıntıları

  • 1 Star
    Loading...

Menapoz Nedir?

Menapoz dönemi kadınların aylık olarak yaşadığı, regl ya da adet olarak olarak adlandırılan dönemin bitmesidir demek yanlış olmayacaktır. Vücut adetin gerçekleşmesini gerçekleştiren hormonların çalışmasını yavaşlatacak ve sonrasında ise tamamen durduracaktır. Bu süreç daha yeni başlamışken yani tamamen bitmemişken hamile kalmak mümkündür. Menapoz döneminde cinsellik yaşanması oldukça sıkıntısızdır ama kadını boğmamak, sık boğaz etmemek gerekir.

menapoz dönemi

Menapozun başlama yaşını 45 yaş olarak düşünmek mümkündür fakat her kadında menapoz aynı dönemde başlamaz. Menapoz döneminin başladığını nasıl anlayacağız kısmına değinecek olursak en belirgin belirtisinin adet düzeninin alt üst olması, sürekli ter basması, ateşinizin çıkması, içten içe yanıyormuş hissi ve çarpıntı gibi belirtiler de çoğu kadında rastlanan belirtilerdir. Bahsettiğimiz menapoz belirtileri, menapoz döneminin başında sık sık görülmesine rağmen zamanla azalacak hatta yok olacaktır. Buna bağlı olarak menapoz döneminin en belirgin sıkıntısı da kadınlarda görülen stres, gerginlik, fazla alınganlık, her şeyi büyütme gibi olaylardır. Bu yüzden erkeklere bir numaralı tavsiyemiz bu dönemde eşlerinizi biraz daha alttan alın ve menapoz dönemini atlatmasına yardımcı olun. Bu sıkıntılar menapoz dönemine giren her kadında olacak diye bir şey söz konusu değildir. Menapoza giren kadın çok sakin ve strese girmeden de bu dönemi atlatabilir. Menapoz dönemini rahat bir biçimde atlatan kadınlar genelde o dönemde mutlu olan, genel olarak stresten uzak duran, sakin kadınlardır.menapoz nedir

Eğer menapoz dönemini kontrol etmekten korkuyorsanız, menapoz belirtileri sizi olumsuz yönde etkiliyorsa veya menapoz dönemi belirtileri sizde çok ciddi yaşanıyorsa kesinlikle uzman doktorlara başvurunuz. Menapoz dönemi öncesinde de uzman doktora başvurmanızı tavsiye edebiliriz çünkü bilinçaltında menapoz döneminin etkisini azaltmak menapozun da vücuda etkisini azaltacaktır. Zaten menapoz dönemi yapay bir döenm değil oldukça doğal olarak gelişen, her kadının yaşayacağı bir dönemdir, bu yüzden de doğal olan süreçlerden korkmak yerine onlarla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin.

Menapoz aynı zamanda hormonlarınızın düzeninin ve vücudunuzun dengesinin bozulmasına sebep olabileceğinden bu dönemde uzman doktorundan hormon testi istemeniz faydalı olacaktır.

Menapoz dönemi hem psikolojik hem de fiziki olarak kadının zayıf düşeceği bir dönemdir. Bu yüzden kadınların bu dönemde hem vücutlarına (kilolarına, kemik kırılmalarına, doku zedelenmelerine v.b.) hem de ruhlarına iyi gelecek bir takım çalışmalar yapmalarını tavsiye ediyoruz. Bu dönemi atlatmak için bir takım tavsiyeleri Menapozla Başa Çıkmak  adlı makalemizde bulabilirsiniz.