Meyveli Yoğurt Kürü

  • 1 Star
    Loading...

Defalarca kez sitemizde yoğurt kürüne yer vermiş olsak da bunun hem tadı farklı hem de yemesi çok eğlenceli. Bu yoğurt kürü tarifi diğerlerinden farklı olarak meyve de içeriyor. Meyve salatası ve yoğurt bir araya gelince de ortaya güzel lezzetler çıkıyor elbette. Eskiden hatırlar mısınız bilmem ama annem bize çok sefer şekerli yoğurt yedirmiştir. Bayılırdık hatta her zaman yiyemezdik tabi dişler çürümesin diye. Sonra da herhalde en çok sevilen çilekli yoğurttur. Ama günümüzün o hormonlu çilekleri yoktu o zaman. Normal boyutta hatta tam kırmızı bile olmayan mis gibi kokan çileklerle yapılan çilekli yoğurdu hiçbir şeye değişmezdik. Bu sefer de meyveli yoğurdu evde hazırlayıp keyifle yiyeceğiz ve üstüne üstlük bir de kilo vereceğiz.

Meyveli yoğurt yapımında kullanılabilecek meyveler ise saymakla bitmiyor. Yeşil elma, portakal, kivi, limon, mandalina, armut, çilek, muz, ananas bunlardan sadece aklımıza gelenler. Meyvelerin çoğunu rahatça bu yoğurt kürü yapımında kullanabilirsiniz. Meyveleri kare kare doğrayıp yoğurt ile karıştırabilir ya da meyveleri bütün olarak atarak yoğurtla beraber rondodan geçirebilirsiniz. Meyveli yoğurt kürü hazır duruma geldi.

Meyveli yoğurt küründe kullanacağınız yoğurdun süzme yoğurt ya da az yağlı yoğurt olmasına dikkat etmelisiniz. Sabah kahvaltısı olarak bu yoğurdu tüketmeniz durumunda yağ yakıcı yoğurt ve meyveler enerjinizi yükseltecek, tok kalmanızı sağlayacaktır. Öğlen ya da akşam yemeğinden birinde proteinli gıdalar ile beslenip diğer öğünde de bu kürü tüketmelisiniz.

Meyveli yoğurt kürü ile bir haftada üç kilo vermeniz mümkün. Diyet boyunca bol bol su için ve mümkünse bir haftanın en az üç günü yürüyüş yapın.

apkcell.net