Muz Diyeti ile Zayıflama

  • 1 Star
    Loading...

Birçok meyvenin sulu olması, yağ yakıcı etkisi, metabolizma hızlandırması gibi özellikleri vardır. Bu yüzden de çoğu meyve diyetlerde kullanılır ama yüksek kalorili içeriğiyle muz bu diyetlerde pek yer almayan bir meyvedir. Aslında yüksek kalorisinin dezavantajlarının yanında avantajları da bulunmaktadır. Biz bu diyette muz meyvesinin yüksek kalorisinden ve tok tutma özelliğinden fazlasıyla yararlandık.

muz diyeti

Sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinden menümüz biraz dar bu diyette. Sabah kahvaltısında bir ya da iki adet muz yemek yeterli olacaktır. Bunun yanında muzun üzerine bal dökebilirdiniz.

Öğle yemeği bol sıvılı olmalı. Güzel bir sebze çorbası, zeytinyağlı bir yemek ve üstüne bir avuç can erik ya da bir tane yeşil elma tüketebilirsiniz.

Akşam yemeğinde de en az iki muz yemelisiniz. Bunun yanında akşam yemeğinde bir kase de yoğurt tüketin.

Biliyorsunuz fazla muzun yan etkileri de var. Bunların başında da kabızlık geliyor. Bunun önüne geçmek için her sabah kalkınca bir bardak limonlu su için. Hatta gün içinde bol bol su ve çay için. Ve diyet boyunca kahveden de uzak durun. Hem kahve hem muz kabızlığı tetikleyecektir.

muz diyeti listesi

Muz diyeti vejetaryenlere de tavsiye edebileceğimiz bir diyettir. İncelediğiniz zaman için de et namına bir şey olmadığını görebilirsiniz.

Muz diyetinin tek sakıncası dediğimiz gibi kabızlık sorunudur. Aksi takdirde aç kalma, çok yeme, şişkinlik gibi sıkıntıları hiç yaşamayacaksınız.

Günde yarım saatlik tempolu bir yürüyüş de muz diyetiyle zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Bu diyeti bir haftadan fazla uygulamanız önerilmemektedir, bir hafta uygularsanız hem detoks etkisi hem de zayıflama yaşayacaksınız.