Muz diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Muz diyeti Japonların ortaya attığı tok tutma üzerine kurulu bir diyettir. Kendisinin adı bazı yerlerde japon diyeti olarak da geçmektedir ama son yıllarda dünyanın heryerinde uygulanması ile uluslararası platformda kendine yer bulmuştur. Muz yediğiniz zaman hemen kendinizi tok hissederseniz çünkü hem içerdiği karbonhidrat, hem de lif yapısı ile tok tutma konusunda eline su dökecek az ürün vardır. Vereceğimiz örnek diyet menüsünü 15 güne kadar uygulayabilir, 2 şer ay arayla diyeti tekrar edebilirsiniz. 

Örnek Muz Diyeti Programı

Kahvaltı: Kahvaltı muz diyetinin en kritik safhasıdır. Bu öğünde doyana kadar muz yiyebilirsiniz. Üstüne de en az 2 bardak su için.

Öğle yemeği: Yağ oranı düşük ya da zeytinyağlı bir sebze yemeği ile bu öğünü tamamlamalısınız. Muz sizi bu öğünde acıkmamaya göre hazırlar zaten.

Akşam yemeği:  Yine sizi seçebileceğiniz düşük kalori içen bir yemek yiyebilirsiniz. Mümkünse bir tabağı

Gördüğünüz gibi inanılmaz esnek bir diyet listesi var. Tek esnek olmayan yeri sabah kahvaltısı, o da malum muz diyetinde kahvaltı da normal olsa adı muz diyeti olmazdı.

Muz, çok yenildiğinde kabızlık gibi şikayetlete yol açar. Bu tür şikayetlerin önüne geçmek için yapmanız gereken gün içinse en az 2 litre su içmektir. Bol sıvı alımı kabızlığın da önüne geçerek bu diyeti rahat bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır.