Nasıl zayıflarım?

 • 1 Star
  Loading...

Bu sorunun bir çok güzel cevabı var ama biz sizlerle kesin olan birkaç şey paylaşacağız.
1 numaralı ve en önemli şart: Bazı alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz yönündedir. Özellikle yemek konusunda alışkanlıklarından vazgeçenlerin kilo verdikleri açıktır. Ne gibi alışkanlıklardan bahsediyoruz.zayiflama-yontemleri

   Mesela gün içinde 2 ila 3 litre arasında su tüketmiyorsanız, bu alışkanlığa bir son vermelisiniz.
   Akşam yemeğinden sonra yenilen atıştırmalıkları bırakmalısınız. Gece uyumadan önce vücuda alınan hiç bir gıda yararlı olamaz. Sonuçta gece boyu minimum enerji harcayacak bir vücudun buna ihtiyacı da yok zaten.
   Çayı, kahveyi şekersiz için. Şekeri hayatınızdan çıkarın artık. Hele hele yapay şeker löp löp yağ olur vücudunuza.
   Gün içinde 3 temel öğün dışında yemek yemeyin. Gün içinde öğün dışında alınan her gıda leptin insülin direncini yükselteceğinden zayıflamanıza engel olacaktır. Ara öğün yemekten kaçının. Ara öğünler her ne kadar birçok diyette önerilse de, bu tavsiyenin sadece aşırı kilosu olanlara metabolizma hızlandırılmak adına yapılan geçici bir uygulama olduğunu unutmayın.
   Öğünlerde ekmek tüketmeyin , kahvaltıda kızarmış tam buğday ya da kepek ekmeği tercih edin.
   Abur cubur yemeyin. Eğer dayanamıyorsanız da yediğiniz abur cubur sağlıklı olsun.
   Diğer bir önemli özellik ise oturma, yatma, yani kısaca hareketsiz olma özelliğinizden vazgeçin. Gün içinde daha hareketli olun. İki adım mesafelerde otobüs, taksi kullanmayın. Belirli bir yürüyüş temposunda yürüyün.

kilo-verme-yontemleri

Sadece bu özellikleri yavaş yavaş kazansanız bile eski halinize nazaran oldukça zayıf olacaksınız.