Obezitenin En Büyük Düşmanı Salata ve Yoğurt

  • 1 Star
    Loading...

Günümüzde sık sık gözlemlenen bir sorunun adıdır obezite. Fazla yağlar insan fiziğine ve sağlığına zararlı olduğu gibi ruhsal sorunlara da yol açar ve bazı problemleri beraberinde getirir. İnsanlar arası etkileşimlerde kilolu insanların dışa dönük sosyal yapılarında da bazı sorunlar görülmektedir. Obezitenin insan sağlığını tehdit altına aldığı ve dengesiz beslenme şartlarının yoğun bir sıklık ile yaşandığı günümüz yüzyılında kilo problemleri ciddi ölçüde artmıştır.

obezite ile mücadele

Uluslar arası haber dairesinin açıklamalarına göre son dönemler içerisinde ülkeler arası kilo haritası baz alındığında ülkemiz de ciddi bir kilo tehdidi ile karşı karşıya gelmektedir. İlk olarak bazı Avrupa ülkeleri kilo ile olan sorunlar yaşamaktalardır. Peki, bu kilo problemlerini nasıl aşarız?

kilo verdiren yiyecekler

Dengeli ve düzenli egzersizler ile düzenli ve sürekli hareket ve yer değiştirmeler ile bu problemi en aza indirebilirsiniz. Ağır diyetleri kesinlik ile önermiyoruz. Son derece basit ve kararlı adımlar ile size bazı kilo verme ipuçlarından bahsedeceğiz. Öncelik ile ilk olarak düzenli egzersizler sonrası yakılan kalori ve şeker emilimini dengelemek adına bolca salata yemek gerekmektedir. Her yemeğin yanında yoğurt yenmelidir. Bildiğiniz üzere süt ve süt ürünleri yağları yakar ve yağ yakımını da kolaylaştırır hale getirir.

zayıflatan yemekler

Günümüzde obezite problemleri ile karşılaşılan toplumlarda görülen bazı sorunlara değinmiştik. Bunlardan bir tanesi de kilolu kişilerdeki asosyal yapılanmalardır. Kilolu kişiler çevrelerinden dışlanmışlık güdüsü ile psikoloji terminolojisi ile bunu açıklamak gerekirse anti sosyal kişilikler gelişmektedir. Düzenli olarak eve ve yiyeceklere bağımlı, hareketsiz ve sosyal yaşamı olmayan kişilerde yoğun bir obezite problemi de açığa çıkmaktadır. Bu yüzden yağ yakıcı yoğurt, kilo aldırmayan salata her öğün yenmeli, düzenli egzersizlerle vücut dengesi korunmalıdır.