Ovulasyon Testinin Hamile Kalmaya Faydaları

  • 1 Star
    Loading...

Hamile kalmak isteyip de isteyemeyenlerin büyük sorunlarından biri aslında yumurtlama dönemi ile cinsel ilişki zamanının örtüşmemesidir. Bu yüzden de idrar yoluyla yapacağınız evde bir test ile ya da kan tahlili yardımıyla yumurtlama tarihini öğrenebilir, gebe kalma için bir adım daha atmış olursunuz. Bu da hamile kalma konusunda hassas bir noktadır.

Ovulasyon testi kullanmak kesin hamile kalacağınız anlamına gelmez lütfen bunu unutmayın, sadece döllenme olasılığını artırır ve yumurtlama dönemi hakkında bizlere bilgi verir. Fiyatı 20 ila 40 lira arasında değişen yumurtlama testlerini eczanelerden edinebilirsiniz.

Özellikle kadınlar hamile kalmaya çalışıp başarısız olduğunda bazı dertler ediniyor kendine. Aslında hiç de dert edinmeye gerek yok bu konuda. Allah her şeyden önce hayırlısını versin öncelikle. Eğer bebek sahibi olmak için sürekli ilişki yaşamaktan yoruluyorsanız ve geriliyorsanız hiç bu konuda dert yapmayın ve işi bilene yani bir yumurtlama testine bırakın. Yumurtlamanın zamanını doğru bilirseniz sadece o zamanla seks yapmak yeterli olacak hamile kalabilmek için. Canlı bir yumurta olmadan döllenmenin gerçekleşmesi zaten imkansız. Test sonucu pozitif çıktıktan yaklaşık 24 saat, 36 saat arası kadar bir süre sonra yumurta oluşacak ve döllenmeye hazır hale gelecek. Normal bir erkek spermi de yaklaşık olarak 3 gün canlı kalır, bu yüzden testin pozitif çıktığı günden itibaren 3 gün boyunca cinsel ilişkiye girmek döllenme ihtimalini artıracaktır.

Eğer bu süre içinde ilişkiye girdiniz ve gebelik testi hala negatif çıktıysa üzülmeyin. Bir dahaki ay yine aynı periyotta deneyin. Bunu 6 ay denedikten sonra bir doktora görünmekte ve durumu anlatmakta fayda var. Hem kafanız rahatlar hem de nasıl bir hata yaptığınızı öğrenmiş olursunuz.