• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Pırasa Sever Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Soğan ailesinden olan pırasa, çoğu kişinin sevmediği bir sebze olsa da bağımlılarının da sürekli tercih ettiği bir sebzedir. Pırasa soğan gibi kokmaz, soğana nazaran yemesi daha hafiftir, tadı soğana çok benzer. Zaten yetişirken de ürün toprağın içinde kalır aynı soğan gibi. Pırasanın bir diğer avantajı ise çok hızlı pişmesidir. Bu yüzden de diyetlerde kullanımı çok kolay olur.
pirasa-diyeti Sabah kahvaltısında seçenekler var ama pırasalı yumurta yapmadan kahvaltı yaptıysanız kesinlikle hata ediyorsunuz. Bir ya da iki tane pırasayı ince ince doğrayın ve 1 çay kaşığı tereyağıyla kavurun. Sakın soğan gibi bırakıp gitmeyin, yakarsınız. Çünkü çok hızlı kavruluyor pırasa. Üzerine bir ya da iki tane yumurta kırın ve pişirin. İster omlet gibi yapın, ister sarısını karıştırmayın. İki durumda da pırasa ve yumurta birbirine çok yakışacak. Tercih sebebi olarak yumurta sevmeyenlere önerimiz domates, salatalık, havuç, marul gibi sebzeler tüketmelerdir.
Öğle ve akşam yemeği de zeytinyağlı pırasa yemeği yiyebilirsiniz. Pırasa yemeğinin içinde havuç gibi ona yakışan sebzeleri de kullanabilirsiniz.diyet-pirasa-yemegi
Akşam yemeğini akşam yedi buçuktan sonra yemeyin. Akşam yemeğinden yarım saat sonra yarım saatlik bir yürüyüş gün içinde almadığınız kiloları (yani vücuttaki yağları) rahatça yakacaktır. Bu diyeti gün aşırı yürüyüş yapmak şartıyla on gün süreyle yapabilirsiniz. Tek tip besin alınılan diyetlerin süresini on günden fazla tutmanın halsizlik gibi sıkıntıları olabilir.