Pirinç Diyeti 2. Hafta

  • 1 Star
    Loading...

Pirinç Diyeti 1.haftada olduğu gibi ikinci haftanın ilk günü de pirinç diyetinde önemli yer arz eder. İlk haftanın ilk gününde uyguladığınız diyetin aynısını ikinci haftanın ilk gününde de uygulamanız gerekir. Takip eden günlerde ise kahvaltıda bir avuç pirinç, 1 meyve ( yeşil elma olabilir) ve yağ içermeyen süt tüketilebilir. Öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde ise 2 avuç dolusu pirinç yenilmelidir. Dikkat ettiyseniz öğle ve akşam yemeklerinde pirinç dışında başka bir şey bulunmaz. 2. Haftanın son günü bu format kahvaltı dışında biraz daha değişir. Son gün öğle ve akşam yemeğinde pirinç miktarı 2 avuç dolusu yerine 3 avuç dolusu pirinç lapası yenilmelidir.

pirinç diyeti yorumları

Pirinç diyeti 1. Haftada olduğu gibi burada da meyve olarak tavsiyemiz yeşil elma, üzüm, karpuz, kavun gibi suyu bol meyvelerdir. Pirinç diyetinin 2. Haftasında kilo vermeniz ilk haftaya göre biraz daha düşecek ve yaklaşık olarak 1 ila 2 kilo arasında olacaktır. Ama bu sizi yanıltmasın ve üzmesin ilk haftayla birlikte 2 ila 5 kilo arasında kilo verdiniz, olaya bir de bu açıdan bakın.

pirinçle zayıflama

Spor ilk haftada olduğu gibi pirinç diyeti ikinci haftada da kesinlikle ihmal edilmemelidir. Belki aldığınız enerji biraz az olduğundan spor yapmaya üşeneceksiniz ama direnin, kaç tane diyet var ki size üç haftada kilolarınızı geri almadan kilo verme garantisi veriyor? Günde en az 15-25 dakika arası tempolu yürüyün ya da koşun. Tabi diğer kardiyo şekillerini de uygulayabilirsiniz bisiklet, eliptik bisiklet gibi. Kardiyo kilo verme konusunda çok başarılı bir spor şeklidir. Vücudun terlemesine, gözeneklerinin açılmasına yardımcı olur ve metabolizmayı hızlandırır.

Artık Pirinç Diyetinin aşamaları son aşaması olan Pirinç Diyeti 3.haftaya geçebilirsiniz.