Pirinç Diyetinin Olası Zararları

  • 1 Star
    Loading...

Her diyette olduğu gibi pirinç diyetinde de bazı sorunlar görülebilir. Vücudun 3 hafta boyunca dirençsiz kalacağı bir gerçektir. Bu yüzden öncelikle dışarıdan gelecek virüs, mikroplarla yani zararlı etkenlere karşı vücut zayıf düşebilir. Bu herkes için geçerli bir durum değildir tabi sadece olasılıklardan bahsediyoruz. Bunu göz önüne alarak vücudu dışarıdan gelecek zararlı etkenlere korumak amaçlı doktor kontrolünde vitamin hapları alınabilir. Vitamin haplarınızı nasıl almanız gerektiği konusunda bir doktora danışmanızı öneriyoruz.

pirinç diyeti tavsiyeleri

Pirinç diyeti genel olarak şekerin az alındığı bir diyet olduğundan, arada bir kan şekeriniz düşebilir, baş dönmesi ya da mide bulantısı gibi sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda sizlere önerimiz çayınıza bir şeker atmanız, şekerli yarım fincan bir kahve içmeniz ya da bir dilim meyve yemeniz yönündedir. Bu kadar az şeker alımıyla diyetinizin bozulacağınız filan kesinlikle düşünmeyin. Ayrıca bozulursa bozulsun, sağlığınızdan önemli değil ya 😀

pirinç diyeti zararları

Pirinç diyetinde akşamları ya da sabahları yapacağınız spor sonrası da vücudunuz oldukça su kaybedeceğinden halsizlik, yorgunluk görülebilir. Bu sorunla da baş etmek için spor öncesinde ve sonrasında bol bol ılık su içmenizi öneririz. Su içmek hem halsiz düşmenize engel olacak, hem de kilo verme hızınızı artıracaktır. Zaten ne olursa olsun sürekli su için. Su içmenin hiç bir zararı olmaz sayın kadinderki.com okurları. Pirinç diyetiyle kilo verme, zayıflama, incelme gibi tedirginliklerinizin son bulması için, pirinç diyeti aşamalarına geri dönüp bir daha bakmak için pirinç diyeti kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. İlgili kategoride esmer pirinç ile ilgili yazımıza da okuyabilirsiniz ve esmer pirinç diyeti de yapabilirsiniz.