• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Portakal Çiçeği Detoks Çayı

  • 1 Star
    Loading...

Portakal meyvesinin çiçeği de zayıflamada kullanılan bir bitkidir. Hatta diğer zayıflama çaylarının da hazırlanmasında da oldukça etkin bir bileşen olarak karşımıza çıkan portakal çiçeği, zayıflatmanın yanında birçok etkiye sahiptir.

Kas spazmları gibi spazmların giderilmesinde etkilidir.
Mideyi rahatlatan bir sindirim hızlandırıcıdır.
Sindirim hızını rahatlatmasının yanında iltihap söktürme konusunda da başarılıdır.
Boşaltıma yardımcı olur.
Detoks bitkileri arasında yer alır, vücudu atıklardan temizlemede yardımcıdır.
Birçok bitkisel ilaç ve zayıflama ürününün içinde bulunur.

detoks diyetleri
Pekala şimdi biz de hazırlayalım portakal çiçeği çayını. Portakal çiçeklerini bulmakta zorlanırım diye düşünmeyin. Herhangi bir aktarda, eczanede karşınıza çıkabilir. Çiçekleri kuru halde bulmanız gerekiyor. Çayı hazırlarken iki yemek kaşığı portakal çiçeği ve bir yemek kaşığı rendelenmiş portakal kabuğu yeterli olacaktır. Bir tencereye bu iki malzemeyi atın ve üzerine 3 bardak soğuk su atın ve kaynayana kadar altını kapatmayın. Kaynamaya başladıktan sonra kısık ateşe alın ve en az on beş yirmi dakika demlenmesini sağlayın. Ardından çiçekleri içinden çıkarmayın ama bardağa çay koyarken süzerek koyun. Bu mükemmel detoks çayı ile kısa sürede detoks yaparak rahatlayacaksınız.

Detoksun önemi kilo vermek isteyenler için oldukça fazladır. Her diyet öncesi detoks yapmak, vücudun rahatlaması ve gözeneklerin açılması için oldukça önemlidir.

Detoks çayını günde kaç kere içmeniz gerekiyor sorusuna gelelim. Sabah, öğle ve akşam yemeklerinden yarım saat önce ve gece yatmadan önce içmek yeterli olacaktır.