• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Portakal Kabuğu Çayı

  • 1 Star
    Loading...

Portakal kabuğu deyince benim aklıma portakaldan önce selülitler geliyor sizde de öyle mi yoksa? Pekala selülitlere ne neden oluyor, kilolar neden oluyor, neden göbek ve kalça bölgesinde birikme yaşanıyor bundan bahsedeceğim.

Vücudun yağlanması bir çok nedene bağlı olmasına karşın ben sizlerle en popüler yağlanma şekillerini paylaşacağım.portakal çayı

Öncelikle yemekte aşırıya kaçıyorsunuz. Aksi halde vücut kendine yeteni alır ve yağ depolamaz. Yemek yerken hem fazla hem de fazlasıyla karbonhidrat içerikli tüketiyoruz. Ekmek, makarna, pilav, patates gibi yüksek karbonhidrat içeren besinleri bırakmadığınız sürece kilo almanız oldukça normal.

Hareketsizlik de kilo almanın bir diğer büyük sebebi. Özellikle hareketli bir işte çalışmıyorsanız, üşengeç bir insansanız, ev hanımı olarak evde kendinizi fazla yormuyorsanız kısacası kilo vermek için kalori harcamıyorsanız, az da yeseniz eritmekte yani sindirimde sıkıntı yaşayacağınız için kilo almanız oldukça normal.

portakal kabuğu çayı zayıflatır mı

Pekala yağları nasıl yakacağız? Yağ yakmayı hızlandıran bir çok diyet, bir çok zayıflama kürü ve zayıflama çayı mevcuttur. Bunlardan hangisinin size uygun olacağını tabiki biz söyleyemeyiz. Fakat eğer diyet yapmak zor geliyorsa, kürlerin tadını beğenmiyorsanız ve kilo vermek için aceleniz yoksa size vereceğimiz tarifi bir uygulayın derim.

Iki adet portakalın kabuklarını demliğe koyun ve üstüne iki su bardağı su koyarak once kaynamasını bekleyin, ardından ise en az on beş dakika demlenmesini bekleyin.

Ardından sıcak ya da soğuk olarak sabah bir su bardağı, akşam yatmadan bir su bardağı olacak şekilde tüketin. Biraz da eskisine nazaran hareketli olursanız kısa sürede yağlanmanın azaldığını göreceksiniz.