• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Portakal Suyu Cilt Renginizi Açsın

  • 1 Star
    Loading...

Portakal kabuğunun cilt rengi açma konusunda başarılı olduğundan daha önceki yazımızda bahsetmiştik. Aslında portakal cilt beyazlatma ve ten rengi açma konusunda sadece kabuğuyla değil aynı zamanda suyuyla da bir üne sahip. Portakal suyu zaten içildiği zaman ne kadar çok hastalığa iyi geliyor biliyorsunuz. İçinde bulunan C vitamini ve diğer mineraller cilt bakımı konusunda en az hastalıklara iyi geldiği kadar iyi durumdadır. Bu yüzden portakal kabuğunun yanı sıra, portakal suyu da bir çok cilt bakım ve saç bakım ürününde kullanılmaktadır.portakal_maskesi Portakal suyunu tek başına cilde uygulamak zor olacaktır. Ciltten kayıp gitmemesi için bir tozlu karışımla karıştırmak daha yerinde olacaktır. Bu tozlu şeyi biz karbonat olarak seçtik. Bunun sebebi sadece tozlu olması değil tabi ki, karbonatın da cilt beyazlatmadaki olumlu etkisi. İki yemek kaşığı karbonata, 4 yemek kaşığı oranı portakal suyu iyi bir orandır. Ne kadar bir bölgeye süreceğinize göre bu oranı kendinize göre belirleyebilirsiniz.

portakal_suyu_maskesi

 

Bu karışımı hazırladıktan sonra cildinizde rengini açılmasını istediğiniz bölgelere masajlar yaparak sürün. Sanki orası kaşınıyormuşçasına bastırmanız iyi olacaktır. Ardından ise cildinizde en az bir saat kalmasını sağlayın.
Portakal suyu- karbonat karışımı cilt bakım ürününü düzenli olarak yapmak çok önemlidir. Düzensiz yapılan ne bakım bakım olur, ne diyet diyet olur, bunu unutmayın. Haftada en 3 gün belirleyip bu bakımı düzenli olarak en az iki ay boyunca uygulayın.