Kadın Derki
Portakal Suyu Kürü
Sosyal Medyada Paylaş
19 Ocak 2017

Portakal Suyu Kürü

Kış mevsiminin vazgeçilmez ilacı, hem suyuyla hem meyvesiyle sofraları süsleyen portakal, bu sefer de suyundan yapılan kür ile karşımızda. Pekala bu portakal suyu kürü nasıl hazırlanır ve ne gibi yararları vardır bundan bahsedelim.

  • Sizi hastalıklara karşı koruyan bağışıklık sisteminizdir. Bu sistemi ise zinde tutan vitamin C vitamini portakalda bol miktarda bulunur.
  • Sadece C vitamini değil, diğer vitamin ihtiyaçlarınızı da karşılayacak kadar vitamine sahiptir.
  • Müthiş bir detoks uzmanıdır portakal suyu.
  • Portakal suyunu sadece su olarak içmek çok da doğru bir davranış değildir. Posasız portakal suyu kan şekerini yükselterek acıkmanıza sebep olur. Posası ile beraber tükettiğinizde uzun süre tok kalmanızı sağlar ve posadaki vitaminlerden yararlanmış olursunuz.
  • Kış mevsiminin klasik hastalıkları olan grip, nezle gibi hastalıklara karşı sizi korur, önceden önlem almanıza yardımcı olur.

Portakalı posasıyla beraber sıkıyoruz ve süzmeden bir bardağa alıyoruz. Ardından içine bir miktar doğranmış yaş nane yaprakları atıp karıştırıyoruz. İsteyenler içine bir miktar bal ekleyebilirler ama zaten tatlı olduğu için ihtiyacınız olmayacağını düşünüyoruz. Ardından her sabah kahvaltı niyetine bir su bardağı kadar bu müthiş karışımı içerek kilolarınızdan yavaş yavaş kurtulabilirsiniz. Portakal suyunu en fazla 2 günlük hazırlayın, taze sıkılmış hali kadar faydasını göremezsiniz aksi takdirde.

Zayıflama kürleri diyet yapmakta zorlananlara önerdiğimiz bir kilo verme metodudur. Kış diyeti demesek de kış kürü olarak tavsiye ettiğimiz portakal suyu kürü sağlıklı, organik bir kürdür.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 EsenMobile Wordpress Mobil Tema by Kemal CIZOĞLU